Word-PDF ve PDF-Word dönüştürme

Excel Vers. ve Dili
İŞ : Microsoft Office Excel 2003
EV : Microsoft Office Excel 2003
Arkadaşlar merhabalar. işlerimizin yoğunluğu nedeniyle, ilgi ile takip ettiğim Forumumuzdan biraz uzak kaldım.
Benim bir sorum olacak arkadaşlar; Word uygulamalarından pek anlamam tabi PDF den de. Word-PDF ve PDF-Word dönüştürme olaylarını ABBYY PDF Transformer 2.0 ve Nitro PDF Professional programları ile denedim. ancak bu programlar Word-PDF ve PDF-Word dönüştürme olaylarını sayfaların içeriği değiştirildikten sonra ve birbirlerine dönüştürme yapıldıktan sonra orijinal özelliklerinde bozulmalar oluyor en basit ifade ile Örneğin İ harfi I oluyor, PDF üzerinde renkli alanlar var ise tamamen beyaz oluyor. vb. bu Word-PDF ve PDF-Word dönüştürme olayını eksiksiz olarak yapan başka bir uygulama tavsiye edebilecek olan varmı arkadaşlar?

Excel Vers. ve Dili
excel=2016
türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-07-2024
slm arkadaşım öncelikle "i" harfinin "I" çıkması "ç,ş,ğ,İ" harflerininde farklı farklı karakterlerde çıkmasının sebebi kullandığın programın çeviri dil pakekitinin türkçe karakterleri desteklememesinden kaynaklanmaktadır. Programın ayarlar kısmanda yazı özellikleri var ise Arial yazı karakterine al.
Önere bileceğim bir progaram var fakat pdf belgelerini word yapıyor "ABBYY FineReader" bu program pdf'i istedğin word, excel vb ofis programlarına rahatlıkla çeviriyor vede türkçe karakterleri çok rahat algılıyor.

Excel Vers. ve Dili
SN: CONANFORCE teşekkür ederim. Denicem bu programıda.

Excel Vers. ve Dili
Sn: CONANFORCE, verdiğiniz tavsiye üzerine ABBYY FineReader 9.0 TÜRKÇE versiyonunu kurdum. Ancak belgenin orijinal halini bu programda Word belgesi olarak kaydetmedi.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Benimde tavsiyem
Adobe Acrobat CE V6 kullanın

Resim dosyaları dahil istediğiniz dosyalarıda Pdf 'ye cevirebilirsiniz.Tam tersinide yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Tr
Able2Extract Professional programıda bu konuda gayet kullanışlı...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Tr
ABBYY Fine Reader tavsiyemdir ;) Snagit'i de duydum ama kullanmadım.