word tablosundan veri alma

belirli bir klasörün içinde word dosyaları var her word dosyasının başında standart bir tablo var ve tabloda veriler var klasördeki word dosyalrı sürekli artıyor bir makro oluşturulup bu veriler alınabilir mi? yani excel dosyasını açıp makroyu çalıştırdığımda klasöre gidip word dosyalarını kontrol edip bütün dosyalardaki yukarda bahsettiğim tablodaki verileri alabilir mi?

Dosyalar klasörünü "C" nin içine, excel dosyası nereye istesen yapıştır.
Butona basarak dosya isimlerini getir.
Dosya isimlerinin birinin üzerine tıklayarak, bilgileri a1 hücresine yapıştır.

sn.omerceri öncelikle yaptığın çalışma için çok teşekkür ederim ama istediğim tam olarak bu değil yani yaptığınız makroda dosyaları seçiyorsunuz ben o klasör içindeki bütün word dosyalarının başındaki verilerin excel dosyasında altalta sıralanmasını istiyorum.

mahonyyyy' Alıntı:
belirli bir klasörün içinde word dosyaları var her word dosyasının başında standart bir tablo var
söz konusu standart tablonun bulunduğu bir örnek word dozyası gönderirsen, excelde satır sayısının hesaplanması için. tablolar alt alta yapıştırılabilinir.

sn atkbursa ilgine teşekkür ederim ama bende office small business var ve onda da maalesef access yok onun için linkteki örneğin nasıl çalıştığını göremiyorum. Ayrıca word den access e değil excel dosyasına almak istiyorum verileri.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Office2003 Pro
diğer arkadaşlar yardımcı olabilir

Çalışma sistemini anlayabilmeniz için access tablosunun bir örneğini word dosyasına ekledim. wordde kaydet düğmesine basınca ilgili kayıt access te en son satıra yeni bir kayıt olarak ekleniyor. ilgili forma başka bir kayıt girdiğimizde ve kaydet düğmesini bastığımızda en son formu yine accesse yeni bir kayıt olarak ekliyor yani her formu doldurup kaydet yaptığımızda bu verileri veri tabanında biriktirebiliyoruz tablo halinde daha sonra bu verileri veri tabanında istediğimiz gibi işleyebiliriz.
umarım, wordden accesse alınma dosyasını diğer arkadaşlarda incelerse bunun excel e uyarlanabilmesinde size yardımcı olurlar sanırım.[/vb]

excel e aktaracak bi makroyu arkadaşlardan alabilseydik çok makbule geçecekti ama galiba ilgilenen olmadı

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Office2003 Pro
sayfa 1 to sayfa 2

Bu örnekte excelin bir sayfasında doldurduğun bilgiyi 2 sayfasında bu kayıtları alt alta biriktiriyor word dosyanızı excel dosyasına çevirip buradaki forma bilgileri doldurup, ikinci sayfaya kayıtlarınızı biriktirebilirsiniz.
vb kodlarının dosyanıza uyarlanması gerekir. bir inceleyin buda diğer bir alterntif olabilir
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=11982

atk bursa ilgine teşekkür ederim istediğim gibi değil başka çözüm yolu bulmam gerekecek

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Görüş :
Word alanında yapmak istediğiniz eylemleri "Makro Kaydet" ile yapıp bir buttona bağlanırsa, ordan Excel'e aktarılamaz mı?

Kusura bakmayın işlerim çok yoğundu siteye girememiştim.
Örnek ekte, Word dosyaları ve excel dosyası aynı Klasörde olaması gerekiyor.