word ve excel de köprü kuruluyo ama açılmıyo

word ve excel de köprü kuruluyo ama açılmıyo
köprüyü kurduktan sonra üzerine tıkladığımda '' işlem. bilgisayardaki kısıtlama nedeniyle yapılmıyor. Sistem yöneticinize başvurun'' şeklinde uyarı yazısı çıkıyo. ne yapamam gerekiyo

Dostum bende de aynı sorun vardı. Ofis programını kaldırıp yeniden kurdum ama olamdı en sonunda tesadüfen çözdüm..
Sisteminde paylaşıma açık herhangi bir dosyan veya bir bölümün varmı eğer varsa paylaşımını kaldır o kurduğun köprüler çalışacaktır bu kadar basit işte...

Excel Vers. ve Dili
2003
tr
selam benim de benzer bir sorunum var
dosyaların detaylarını depoladığım bir database im var burada kayda ait bir raporu açmak için tuş tanımladım,
misal 2006-0109 numaralı vakanın 2006-0109.doc isimli raporunu açmam lazım
bunun için aşağıda muhtemelen yine böyle bir sitenin yardımıyla yaptığımaşağıdaki satırları kullanıyorum

Yol = "C:\Program Files\Microsoft Office\Office11\winword.exe"
program = "C:\proex\hasarraporlari\" & txtDefkayıt & ".doc"
Shell Yol & " " & program, vbMaximizedFocus

win 98 de sorunsuz açılırdı
ama xp ye geçince önce geçici bir duraksama oluyor ardından
windows installer kutusu çıkıp

yüklemeye hazırlanıyor

gibi bir uyarı çıkıp biraz daha geçince dosya açılıyor
bundan nasıl kurtulurum acaba ?
:yardim: :kafa: :?

Hayalbert dostum bu tip programlara hiç gerek yok zaten belirttiğin gibi pek de iyi çalışmamış zira sanıyorum olay tamamen güvenlikle ilgili bir şey eğer sistemde paylaşıma açık bir bölüm bir dosya v.s... varsa sistem paylaşımda önceliği web paylaşımına verdiğinden coğrafyacı kardeşimizin excelde kurduğun köprüler çalışmıyor. Tekrar belirtiyim sistemde paylaşılan dosyalar veya bölümlerdeki bütün paylaşım işaretini kaldırdığın andan itibaren o köprülerin hepsi çalışacaktır.

Excel Vers. ve Dili
2010 -excel
"Kuruluşunuzun ilkeleri sizin için bu işlemi tamamlamamızı engelliyor.Daha fazla bilgi için lütfen yardım masanıza başvurun."gibi bir sorunla karşılaştım.Bir kaç kez Ofisi kaldırıp yükledim,düzelir gibi oldu.Artık hiç düzelmiyor.Farklı bir excel dosyasına veya excel dosyası içinde farklı bir çalışma sayfasına verdiğim linkler de aynı problemle karşılaşıyorum.Ne gibi bir yol izlemem gerekiyor.Yardımcı olabilir misiniz ?

Excel Vers. ve Dili
2010 -excel
"Eğer bu hata mesajı ile karşılaşıyorsanız bilgisayarınıza son zamanlarda üçüncü parti bir Internet Tarayıcısı kurmuşsunuz ve bu tarayıcı sistemde varsayılan olarak atanmış demektir. (Firefox,Chrome,Opera,Avant vb.)

Internet Explorer dışında bir tarayıcı varsayılan olarak atandığında HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes dizini altında kurduğunuz tarayıcıya bağlı olarak bazı kayıtların yanında şu kayıtlar oluşuyor.
.htm
.html
.shtml
.xht
.xhtml

Ben örnekte sisteme Google Chrome yazılımını kurarak sistemde varsayılan tarayıcı olarak belirledim. Dolayısı ile resimde sağ tarafta görebileceğiniz üzere adın geçen anahtarların hepsinde Varsayılan anahtarının değeri ChromeHTML olarak belirlenmiş.

Hatanın kaynağı da tam olarak burasıdır.

.html anahtarının değerini htmlfile olarak değiştirdiğiniz taktirde sorun ortadan kalkacaktır.

.hmtl anahtarını düzeltmenize rağman bazı bağlantılarda sorunu yaşamaya devam ederseniz diğer dört anahtarda da Varsayılan anahtarının değerini htmlfile yapmanız sorunu ortadan kaldıracaktır."

preveze adlı arkadaşın yazdığı yukarıda ki yönlendirmeye göre hareket edince sorun çözüldü.Bu tip sorunla karşılaşan arkadaşlara faydalı olabilmesi için tekrar paylaştım.Preveze rumuzlu arkadaşa da teşekkür borçluyum.