WORD'DE ETIKETLER HAKKINDA LUTFEN YARDIM...

Merhaba arkadaşlar;

Ben word'de bir etiket sayfası hazırladım. Ve bu etiket sayfasına notepad belgesinden yada excel belgesinden veri (sirket ismi, adres vs.) almak istiyorum.

Çok acil yardım.

Lütfen.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın fosaloglu, ekteki dosyayı inceleyiniz.

Not : Ofis 2000 için geçerlidir.

Bu dosyanın yardımcı olacağını söyleyemeyeceğim çünkü ben ofis xp kullanıyorum ve bahsedilen seçeneği araçlarda göremiyorum

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın fosaloglu, ofis xp yi ben hiç görmedim, o dosyadaki açıklamalar ingilizce menüye göre yapıldı, belki fikir verir diye bu açıklamayı yaptım, bire bir menüler uyuşmayabilir.

Teşekkür ederim Necdet Yesertener;

O dökümanda bir etiket sayfası nasıl oluşturulur anlatımı vardı.

Benim istediğim oluşturulmuş bir etiket sayfasına. Dış kaynaktan (notepad,excel) nasıl veri alınır.

Düşünün ki; notepadda veriler var;

Örnek;

Gimpa Mehmet Aydın Halıcıoğlu istanbul
" " "

" " "

gibi ...

Ben bunu nasıl hazırladığım etiketlere alırım.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın fosaloglu, notepad den veri almanız zor, ama notepad deki verileri excele atarsanız ve her sütun adlarına da bir başlık belirlerseniz, örneğin ad, soyad, adres vs gibi oluşturduğunuz etiket dosyası ile excel dosyasını mailmerge ile birleştirebilirsiniz.

İyi çalışmalar

Sayın Necdet Yesertener;

Bunu daha kapsamlı anlatabilirmisiniz? Wordde adım adım ne yapacağımı yazarmısınız lütfen.

Lütfen...

ilave olarak örnek bir excel dosyası gönderirseniz sevinirim.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın fosaloglu, siz dosyanızı (worddeki) gönderin, ben burdan 2000 kullanan bir arkadaştan size hazırlayım, bendeki ofis 2003 olduğu için çok farklı

Sayın Necret Yeserten;

Benim amacım öğrenmek, işimi görmek değil. Çünkü bunu bir çok kaz yalnız başıma yapmak zorunda kalacağım.

şimdi notepaddeki verileri excel e atacağım ve her sütuna başlık vereceğim. Sonra wordte hazırlanmış etiketlere bunu nasıl alacağım.

Saygıyla...

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın fosaloglu, size gönderdiğim dosyada etiket dökümünü açıklamıştım, ama versiyon farkından dolayı anlamamışsınız, bu da doğal, şu an benim kullandığım versiyon ise 2003 eski sürümlere göre çok farklı mail merge işlemleri.

Genel bir bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki linki inceleyiniz

http://office.microsoft.com/training/training.aspx?AssetID=RC011205671055

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Tabiki var sayın fosaloglu, önemli olan data dosyası ile ana dosya arasında bağlantıyı kurmak. Data dosyası mutlaka word olmak zorunda değil, excelde olabilir.

Ben sizin izlediğiniz yönergeleri izliyorum.

bir data dosyası oluşturuyorim ama malesef data dosyası ile veri dosyasını birleştirmek için gerekli seçenekler karşıma gelmiyo.

Data dosyası ve veri dosyasını nasıl birleştirebilirim.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın fosaloglu, bu konuda size yardımcı olamayacağım, sizin yapmanız gereken şey mail merge nin menülerini izlemek olmalıdır.

ofisiniz 2000 ingilizce imiş benim kullandığım 2003 ikisi çok farklı. Etiket açıklamayı dikkatli okursanız nasıl yapıldığını anlarsınız. Word deki ana belge oluşturulduktan sonra data dosyası oluşturmak için 2 seçeneğiniz var, ya create deyip sıfırdan bir dosya oluşturacaksınız yada daha önce oluşturulmuş dosyayı seçeceksiniz. Yanlış anımsamıyorsam eğer open data file seçeneği olmalıydı.

Sayın Necdet Yesertener;

Birleştirmeyi gerçekleştirdim.

Yardımların için teşekkür ederim.

Ama gerçekten ikisi birbirinden çok farklı.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sizin adınıza sevindim Sayın fosaloglu,