Word'de Kelimelerin Birleşmesi Sorunu !

yegan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016-TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17/08/2025
Arkadaşlar yüzlerce sayfalık word dosyasında bir çok kelime kendiliğinden birleşmiş. Daha doğrusu ben yokken word dosyamda işlem yapan bir arkadaş ne yaptıysa artık (o da bilmiyor) yüzlerce kelime birbiriyle birleşmiş durumda.

Kelimelerin hepsi değil, mesela 3. sayfada iki defa, 7. sayfada üç defa bu sorun gerçekleşmiş. Örneğin, "ilgili makama arz ederim" şeklindeki bir cümle "ilgilimakama arz ederim" şeklini almış. Nedenini çok araştırdım, birleşen kelimelerde ortak özellik bulmaya çalıştım falan ama bir türlü sonuca ulaşamadım. Bu sorunun çözümünden ziyade nedenini öğrenmeye çalışıyorum. Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Gözden geçirme menüsüne bakarmısınız?
Arkadaşınızın yaptığı değişiklikler orada vardır diye umuyorum.
Yazım ve Dilbilgisi kısmına da bakabilir hatta oradan gerekli düzeltmeleri kolayca yapabilirsiniz.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Tüm boşluklar iptal olmuş olsaydı bul/değiştir menüsünden boşlukları değiştir demiştir diye düşünebilirdik ama galiba öyle değil. Belki kısım kısım seçerek bu işlemi yapmıştır.

asdsxx

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
20-02-2025
ofis 2016 veya 2019 da hazırlanmış bir dosyayı çok eski sürümlerde açılmışsa 2003 gibi. kelimelerin arasındaki boşluklar kendiliğinden gidiyor. Bende de benzer olay olmuştu. Kendi bilgisayarımda hazırladığım dosyayı okulda açtığımda fark ettim.
Bende metin uzun olmadığından manuel olarak düzenlemiştim.
Çözümü varsa iyi olur

Son düzenleme:

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Eğer öyleyse yeni sürümde açmak sorunu çözer diye düşünüyorum. İlla eski sürümde açmak gerekecekse yeni sürümde açtıktan sonra 97-2003 dosyası olarak farklı kaydedip başka bilgisayarda açılabilir.

yegan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016-TR
17/08/2025
Biraz geç geri dönüş oldu ama ilginiz için çok teşekkürler arkadaşlar. Henüz bir çözüm bulamadım bu soruna. O dosya üzerinde çalışmayı bıraktım.

Excel Vers. ve Dili
2007 Office, Tr
Merhaba,
Bozulmanın sebebi bilinmiyorsa, belgede yazım denetimi yaparak birleşmiş kelimeleri kolayca ayırabilirsiniz. Bu işlem makro ile de yapılabilir.