Word'ten excel'e kopyalama

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Lütfen yardım edermisiniz. Excelde yeniyim. Word belgesine yazdığım 2000 sayfalık bir liste var (S.No, Adı Soyadı, Memleketi, Araç Plakası, Teslimat Tarihi, vs.) Bu listeyi (tablo değil) kopyalayıp excele yapıştırmak ve bu şekilde bir tablo oluşturmak istiyorum. Ancak word belgesindeki listede başlık altındaki bilgilerin araları tab ile değil, birkaç ara tuşu verilerek yazıldığı için excele bu haliyle yapıştırınca bütün bilgiler A1, A2, A3 .... hücrelerine yapışıyor. Ben ise A1'e S.No'nun;B1'e Adı Soyadı'nın vs. olmasını istiyorum. Bu işin yolunu bilen var mı?

Kolayı var

metni sütunlara böl fonksiyonu işe yarar. Dosyayı ekleyebilirsen yardımcı olabilirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Bu yolu deneyin

Metni hücreler arasında bölme

1. Metin değerlerini içeren hücre aralığını seçin. Aralığın satır yüksekliği istenildiği kadar olabilir; ancak, bir sütundan daha geniş olmaması gerekir. Not Seçili sütunun sağında bir veya daha fazla boş sütun olmalıdır veya seçili sütunun sağ tarafındaki verilerin üzerine yazılır.
  2. Veri menüsündeki Sütunlar Halinde Metin'i tıklatın.
  3. Metni Sütunlara Dönüştürme Sihirbazı'ndaki yönergeleri izleyerek metni sütunlara nasıl bölmek istediğinizi belirtin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sn Cengizhan09 ve Valuer, katkılarınız için tşk. inanın çok yardımcı oldunuz. :icelim: