Worlddeki bir dosyayı Powerpoint'e aktarmanın püf noktası var mı?

Excel Vers. ve Dili
office xp türkçe
Merhaba arkadaşlar, ben worldde hazırlamış olduğum bir dosyayı sayfa sayfa kopyala yapıştır yapmadan powerpointe aktarabilmenin bir yolu var mı öğrenmek istiyorum. Sayfa sayfa alınca çok zaman alıyor çünkü. Bir de hazırladığım sunuyu kaydediyorum ama bir dahaki açışımda tıkladığım zaman direk açılsın istiyorum. Hani bize maillerle bir powerpoint sunusu gelir tıkladığında direk sunu gösteriye başlar. Benim öyle olmuyor. Hazırladığım sunuyu bir sonraki açışımda yine düzenleme modunda açılıyor ve ben menüden slayt gösterisini tıklayınca seyredebiliyorum. Farklı bir kaydetme metodu mu var acaba?

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2025
Merhaba arkadaşlar, ben worldde hazırlamış olduğum bir dosyayı sayfa sayfa kopyala yapıştır yapmadan powerpointe aktarabilmenin bir yolu var mı öğrenmek istiyorum. Sayfa sayfa alınca çok zaman alıyor çünkü. Bir de hazırladığım sunuyu kaydediyorum ama bir dahaki açışımda tıkladığım zaman direk açılsın istiyorum. Hani bize maillerle bir powerpoint sunusu gelir tıkladığında direk sunu gösteriye başlar. Benim öyle olmuyor. Hazırladığım sunuyu bir sonraki açışımda yine düzenleme modunda açılıyor ve ben menüden slayt gösterisini tıklayınca seyredebiliyorum. Farklı bir kaydetme metodu mu var acaba?
sunumuz tarif ettiğiniz gibi çalışsın istiyorsanız pps uzantılı olarak kaydetmelisiniz. bu da dosya kısmından paketle ve gönder yapınca oluyordu sanırım... diğer kısımsa makroyla yapılabilir sanırım, üstatlardan yardım almanız gerekecek...

Excel Vers. ve Dili
2010 tr
Şu şekilde yapın, işinize yarar sanırım.
Word dosyanızı power point içinden, Ekle menüsü altındaki nesne'yi seçin. Açılan pencerede "Dosyadan oluştur" 'u seçin ve tamamı seçin. word dosyası power point içine gelecektir. çift tıklama ile düzenleye bilirsiniz.

Sunumun direk açılması için ise dosyayı PPS formatında kaydedin. Nasıl yapıldığına gelince; dosya-farklı kaydet kayıt türü power point gösterisi olarak seçin.

Hepsi bu, Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003
bunların hiçbiride olmuyor lutfen yardım edermsınız
vordden power poıntte atamıyoprum