www.excel.web.tr'de sohbet kanalı

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Site üyelerinin online olarak fikir alışverişi yapabilecekleri ve sohbet edebilecekleri bir bölüm www.excel.web.tr'açılabilir mi.
Acaba site yöneticileri bu konuda ne düşünüyor.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn fructose

Bu konuyu daha önceden biz forum yöneticileri olarak kendi aramızda tartışmıştık. Sonuç ta böyle bir uygulamanın, bize yarar sağlamayacağı konusunda fikir birliğine vararak vazgeçmiştik. Sebeplerine gelirsek

-Chat ortamlarının kontrol edilmesi zor olduğu gibi mutlaka forumun amacının dışında tartışmalar ortaya çıkacaktır.

-Chat ortamının ilgiyi dahada arttıracağı muhakkatır, fakat bu durum foruma soru sormaya yönelik olarak ilgiyi olumsuz etkileyecektir.

Zaten düşünürseniz, bir konu başlığı altında zaten fikir alışverişinde bulunulmaktadır. Ve bu alışverişe herkesin katılması ve istifade etmesi mümkündür.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Sayın leventm, 'e katılıyorum. Çünkü konuya vakıf olupta bu işi (VBA) yı iyi bilen arkadaşlarla sohbet yoğunlaşacağından, öbür üyeler bundan nasibini alamayacak ve kısır bir döngü oluşacaktır. Diye düşünüyorum.
Böyle daha güzel bence.
Fakat eksik yanları çok bu forumun.
En önemli eksiği bence soruyu soran kişinin ben cevabımı aldım diyebileceği bir buton olmalı ve konu kapanmalı.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Siz konuyu etraflıca düşünüp bir beyin fırtınası yapmışsınız.Dediğiniz şeylerde haklısınız.Sohbet ortamlarını kontrol altında tutmak zor.Galiba sizin dediğiniz gibi forumları takip etmek daha iyi olacak. Teşekkür ederim.