Soru X tarihteki dolar kurunu E-Tablolara nasıl çekebilirim?

Excel Vers. ve Dili
excel 2013 türkçe
Arkadaşlar merhaba, borsa hisse alımlarımı gün, gün yazıyorum, 1 yıldır, X tarihteki aldığım maliyetimin bugüne kıyasla o zaman dolar ne kadarmış bunu da girmek istiyorum, bununla ilgili bir googlefinance formülü var mı ? işte A hissesi alım tarihi 01.08.22 bu tarihteki dolar kuru nedir ?

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
A2 hücresinde tarih varsa (08/01/2022 formatında...), sonucun görüleceği hücreye;

Kod:
=INDEX(GOOGLEFINANCE("Currency:USDTRY","price",A2),2,2)
Kullandığınız tarayıcının dil ve bölgesel ayarlarına göre virgül yerine noktalı virgül kullanmanız gerekebilir.

.

Excel Vers. ve Dili
excel 2013 türkçe
A2 hücresinde tarih varsa (08/01/2022 formatında...), sonucun görüleceği hücreye;

Kod:
=INDEX(GOOGLEFINANCE("Currency:USDTRY","price",A2),2,2)
Kullandığınız tarayıcının dil ve bölgesel ayarlarına göre virgül yerine noktalı virgül kullanmanız gerekebilir.

.
teşekkür ederim ancak söylediğiniz şekilde kodu yazdığımda error veriyor, örnek ekran görüntüsü bırakıyorum, bakarak kodu oluşturabilir misiniz? Chrome üzerinden E tablolar kullanıyorum, son versiyon.

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Sayın Haluk üstadın "...virgül yerine noktalı virgül kullanmanız gerekebilir." uyarısını dikkate almalısınız.
=İNDİS(GOOGLEFINANCE("Currency:USDTRY";"price";A2);2;2)

Sayın Haluk Üstadım,
08/01/2022 günü cumartesi gününe denk geliyor. TCMB 7 ocak Cuma günü için 1 USD Efektif Satış 13.7981 TRY.
Verdiğiniz formülü E-Tablolara uyguladım 13,8745 sonucunu üretiyor. Bu küçük fark bir günlük kur farkı olarak değerlendirilebilir.
Ancak, #2 numaralı mesajınızdaki ekran resminde 08/01/2022 günü için 17.8985(benim bulduğumdan çok fazla) olarak görünüyor ki bir günde bu kadar büyük fark olmamalı.
Bu farkın nedenini anlayamadım.

Son düzenleme:

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
bir günde bu kadar büyük fark olmamalı.
Bu farkın nedenini anlayamadım.
Bir gün değil, Amerikan tarih biçimi yüzünden 7 ay gibi bir fark var. 8 Ocak değil, 1 Ağustos.
gg/aa/yyyy
aa/gg/yyyy

Son düzenleme:

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
2 No'lu mesajimda tarih formatini belirtmistim....

Eger, bunun disinda bir formatta yani ulkemizde kullanilan tipte bir tarih icin once baska fonksiyonlar kullanarak istenilen tipe cevirdikten sonra ana formule entegre edilebilir.

.