.xls to .exe & USB Dongle Atama

Excel Vers. ve Dili
2021
Merhabalar.

Daha önce excel programını .exe dosyasına dönüştüren bu konuda tecrübesi olan var mıdır?

Programımı kopyalanma ve çoğaltılmaya karşı korumak için "xls padLock" diye bir uygulama kullandım. Bu programla xls yazdığınız program exe dosyasına dönüşüyor.
Görünüm yine excel görünümünde ama toolbarları, formül sekmesi vs leri kapatabiliyorsunuz. Sağ ve sol tıklamaya, programdaki hücreleri kopyalamaya kapatabiliyorsunuz. Açılırken ayarladığınız bir banner resim 3-5 saniye ekrana gelip gidiyor, ikon da atayabiliyorsunuz. Arkada bir arka plan resim de koyarsanız excel görünümünden epey uzaklaşmış oluyor. Sadece makro butonlarınız ve veri girişi olan hücreler kalıyor. Bir de Bu converterlar usb flash belleğini Dongle anahtar olarak programla eşleştiriyor. Bu USB bellek takılı olmadığı sürece program çalışmıyor. Bu sayede programınızı usb dongle ile satabiliyorsunuz. Kırılması ne kadar kolay ne kadar zor onu bilemiyorum ama gayet iyi bir önlem bu. Program açılırken orjinal workboook mu açılsın yoksa kayıt dosyalarından mı açmak isterseniz diye soruyor. Değişiklik yaptığınızda farklı bir dosya türünde kaydedebiliyorsunuz, bu dosyaları açıp çalışmaya devam edebiliyorsunuz veya sıfır orjinal workbook ile yeni çalışma başlatabiliyorsunuz. Trial versiyonda bunların hepsi yapılabiliyor.

Ben tek bir problem yaşadım.
Kayıt dosyalarını açarken bazen liste çıkmadan bazen hata veriyor ve program kapanıyor bazen de hata vermiyor. ÜSt üste denerken bir kaç kere hata veriyor hemen ardından denediğimde düzelebiliyor. Bazen seri şekilde üst üste açtığımda hatasız açılıyor bazen de üst üste denemelerimin tümü hata ile sonuçlanıyoor. Virüs programım devre dışı bunları yaparken.
Orjinal workbook açarken herhangi bir hata olmuyor gayet güzel.

Saved dosyaları açmaya çalışırken bazen gelen ve bazen gelmeyen hatanın sebebini çözemedim. Var mıdır kullanan, bilgisi olan veya başka bir converter önerir misiniz? Veyahut excellin kendi dosya türünü exeye dönüştürmeden bir usb dongle ile eşleştirmek mümkün mü ?

babaof

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-08-2025
Install Creator var..