Yalnızca istenen tedarikçinin grafiğe atanması

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Arkadaşlar Merhaba;
Size sormak istediğim sorum elimde var olan tedarikçilerimin değerlendirilmesinin grafik üzerinde tek tek yapılarak her birinin gidişatını değerlendirmekle alakalı. Öncelikle elimde 30 çeşit tedarikçim var ve ben bunlara ait şuan için sadece ocak verilerini biliyorum. Bu doğrultuda bu tedarikçilere çeşitli yöntemlerle puanlama yaptım ve bu uygulamayı her ay için gerçekleştireceğim. Ama şöyle bir durum varki bazı tedarikçilerle aynı ay içinde bir kere bazıları ile iki üç kere ayrı ayrı çalışılabiliyor. Benim yapacağım ise ben örneğin A tedarikçisine ait bir veriyi bütün verilerin bulunduğu veri tablosuna girdiğimde onu seçip A'ya ait grafik üzerine yerleştirmeli ve bunu yaparkende ay ay ayıracağım için ay ay değerlendirebilmeli.Bir yıl içindeki tedarik sayıları sabit olmadığı için bu hareketli bir sistem olmalı. Yani ben bu yıl bu sistemi kullandıktan sonra sonraki yılda tekrar aynı sayıda tedarik gerçekleştirmeyeceğim. Örnek olarak bir aya ait verileri gönderiyorum sadece sondaki koyu renkli puanlar göz önüne alınmalı.Yardımlarınızı Bekliyorum.Ekli dosyayı görüntüle Değerlendirme.rar