Yan sayfadan veri çekmede sorun...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 / Türkçe
Daha önce bu forumdan almış olduğum desteklerle benzer tablolar yapmış olmama rağmen, bu kez bulamadığım bir sorundan dolayı amaçladığım sonucu alamadım.

Ekli dosyada basit bir örneğini göreceğiniz dosyamda, "Arama Sayfasi" isimli sekmede [B2] hücresine bir anahtar kelime yazıp, sol yandaki "Bulgular" isimli sekmede, o anahtar kelimenin geçtiği tüm satırları listelemek amacım.

Bunun için "Dinamik Alan" tanımlamasını yaptım (kbulgu)
"Arama Sayfası" sekmesinde tüm hücrelere formülleri olabildiğince dikkatlice yazdım ama hiç bir olumlu sonuç alamadım.

Acaba nerede yanlış yapıyorum?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 / Türkçe
@muygun ilginize teşekkürler ediyorum.

Yapmış olduğunuz düzenleme ile istenilen verileri çekiliyor ama şöyle bir sorun dikkatimi çekti; tarihin gün sütununda cmt, paz gibi text değerler değil, 002, 007 gibi rakamsal değerler oluşuyor. Bunu düzeltmek mümkün mü.

Bir de bunu ilave sütun eklemeden yapmanın bir yolu yok mudur?

Bunu şu açıdan soruyorum; Daha önce açmış olduğum bir konudaki dosya yapısı ile bu dosyam neredeyse aynı. O dosyada ilave sütun açmadan sorunsuz çalışan formüller bu dosyada neden çalışmadı anlayamıyorum.
Benzer konunun linki :

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 / Türkçe
Sorun çözüldü; "Arama Sayfasi" sekmesinde [ B ] sütunundaki formülde yer alan ilk "kbulgu"nun sağındaki 3 rakamını 4 yapınca formül istediğim gibi çalıştı.

=EĞERHATA(KÜÇÜK(EĞER(ESAYIYSA(MBUL(B$2,İNDİS(kbulgu,,4))),İNDİS(kbulgu,,1)),SATIRSAY(B$4:B4)),"")

Bu uğraştan çıkarttığım ders şu oldu; amatör excel kullanıcısı olunca, formüllerin ruhuna nufuz edemeden kullanıyoruz exceli. Formüllerin ruhuna nufuz edemeyince de, formül bileşenlerinin nelere etki ettiğini bu yaşadığım örnekte olduğu gibi deneme yanılmayla tesadüfen bulabiliyoruz ancak. : )

İlginize teşekkürler ediyorum, sağolun...