yanlış tarih girişini engelleme

Arkadaşlar bir personel programı yapıyorum
işe giriş tarihi
sigorta başlangıç tarihi
diye iki alanım var ve ikiside "Tarih/saat " Formatında
ben istiyorumki sigorta başlangıç tarihi hiç bir zaman işe giriş tarihinden sonra olmasın.
Veri girişine şart koymak istiyorum.
bu konuda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekürler
=[SİGORTA BAŞLAMA]<[GÖREV BAŞLADIĞI TARİH] gibi bu formülü form ' yazdım ancak kabul etmiyor
ayrıca

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Uygulamaya çalıştığınız yöntemi Tabloda değilde giriş yaptığınız formun ilgili metin kutusunun Geçerlilik Kuralına yazın.. Biraz değiştirerek tabii..;)

Ya baştaki = işaretini kaldırın ya da sadece <[GÖREV BAŞLADIĞI TARİH] yazın..

iyi günler bu işlemi sigorta başlangıç tarihinin olay kısmına girin değer değişimi kısmında kod yazma kısmından olayı oluşturarak bir uyarı mesajı verilmesini sağlayabilirsiniz
programı gönderirseniz yardımcı olabilirim

Merhaba..

Uygulamaya çalıştığınız yöntemi Tabloda değilde giriş yaptığınız formun ilgili metin kutusunun Geçerlilik Kuralına yazın.. Biraz değiştirerek tabii..;)

Ya baştaki = işaretini kaldırın ya da sadece <[GÖREV BAŞLADIĞI TARİH] yazın..
Sayın Taruz
Çok teşekür ederim istediğim oldu geçerliliğe <[GÖREV BAŞLADIĞI TARİH] yazdım oldu sadece sormak isterim küçük eşit veya büyük eşiti nasıl yaparız .
ilgin için teşekür edrim iyiki bu formda varsın örneklerini ve cevaplarını devamlı takip ediyor ve çok şeyler öğreniyorum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba sayın karam

Ben teşekkür ederim..:)

Küçük ve Eşit şartı için <=[GÖREV BAŞLADIĞI TARİH] gibi kullanın..

Tüm bunlar kodlarlada yapılır tabii ama sizin sorunuzun başlangıcına göre çözüm yolu bu şekilde..

Selamlar..

Merhaba sayın karam

Ben teşekkür ederim..:)

Küçük ve Eşit şartı için <=[GÖREV BAŞLADIĞI TARİH] gibi kullanın..

Tüm bunlar kodlarlada yapılır tabii ama sizin sorunuzun başlangıcına göre çözüm yolu bu şekilde..

Selamlar..
olsun çok teşekür edrim zaten ben çok profosyonel bir yazılımcı değilim kod bilmiyorum ama tool'lar sayesinde bir şeyler yapmaya çalışıyorum. size özelinizden teşekür mesajı yolladım birde bir sorunumu yazdım ilgileneceğinize inanıyorum
teşekürler