Yardım (Düşey verileri Yatay olarak eşitleme)

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Arkadaşlar selamün aleyküm..bir hususta yardımlarınıza ihtiyacım var ama.. sorum şu..
lise son sınıf öğrencilerim için YKS puanı hesaplama çizelgesi hazırladım...herkesin bireysel deneme sonuçlarını alabileceğim sayfası var.. sayfalar 1,2,3...20 diye numaralı...birde bu kişisel sayfalardan deneme sonuçlarını almak istediğim deneme sonuçları sayfası var..
Şimdi bireysel sayfalarda yapacağım denemelerin sonuçları düşey sütunlarda.. ben bunu deneme sonuçları sayfasındaki hücrelere yatay olarak aktarmak istiyorum...ve herkesin deneme sonuçlarını burada görmek istiyorum... sayfalardaki deneme sonuçlarını tek tek deneme sonuçları sayfasına kopyalamak çok vaktimi alacak.. yardımcı olabilirmisiniz
Yani
1,2,3,... diye numaralı sayfalardaki düşey sütunlardaki TYT deneme sonuçlarını, deneme sonuçları sayfasında TYT deneme souçlarına yatay olarak eşitlemek istiyorum..yardımlarınız için Allah şimdiden razı olsun

örnek dosya aşağıdaki linktedir..

http://s7.dosya.tc/server3/bsxfw9/YKS_Puan_Hesaplama_-_Esit_Agirlik_1.xlsx.html

(Link adresini açık açık vermek istemiyorum ama nasıl gizlendiğini bilmediğim için hakkınızı helal edin)

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Yani
1,2,3,... diye numaralı sayfalardaki düşey sütunlardaki TYT deneme sonuçlarını, deneme sonuçları sayfasında TYT deneme souçlarına yatay olarak eşitlemek istiyorum..yardımlarınız için Allah şimdiden razı olsun

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Deneme sonuçları sayfasının C3 hücresine

Kod:
=DOLAYLI("'"&SATIRSAY($A$3:A3)&"'!R"&SÜTUNSAY($C$2:C2)+7)
yazıp sağa ve aşağı doğru çekerek tablonuzu doldurun.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Allah razı olsun kardeşim...mükemmel olmuş

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Deneme sonuçları sayfasının C3 hücresine

Kod:
=DOLAYLI("'"&SATIRSAY($A$3:A3)&"'!R"&SÜTUNSAY($C$2:C2)+7)
yazıp sağa ve aşağı doğru çekerek tablonuzu doldurun.
Hocam Bunun mantığını bi izah edebilirmisiniz