[Yardım] Listbox Filitre

Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-01-2024
Merhaba

Listbox'ın filitreleme konusunda ufak tefek hatalarım var. Yardımcı olursanız memnun olurum. Forum sayfasında arama yaptım, örneklerden yararlandım, fakat bazı noktalarda takıldım. Takıldığım noktalar şunlar

1) Combobox 2-3-4 filitreleme yapınca listbox içindeki sıra değeri değişiyor (ilk sutun) Sıralama değişmemeli
Aynı problem textbox20 içinde geçerli

2) Comboların birbirileri aralarında ilişki yok
(Örneğin ; Combobox 2 süzme işlemi yapınca, combobox 3 ve 4'ün listelerinde, listboxdaki süzülmemiş değerler yer almalı, bu değerler yer almıyor, accesten listelere hangi değerler geldiyse onlar kalıyor. Excel sayfasında kullandığımız filitreler gibi olmasını istiyorum. Her filitre kimi zaman ayrı kimi zaman birbiri ile ilişikili süzme işlemi yapmalı)

Yardımlarınızın için şimdiden teşekkür ediyorum

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe
30-01-2024
Arkadaşlar konu hakkında fikri olan veya örnek paylaşabilecek forum üyelerinden yardım bekliyorum. Forumda da aradım lakin örnek uygulama bulamadım

Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe
30-01-2024
Kendim yapmaya çalışıyorum, fakat bazen çok saçma olduğunu düşündüğüm şeyleride deniyorum. Aşağıdaki iki kodu And birleştirmeye çalıştım, fakat çalışmadı. Bu kodu birleştirebilirsem belki filitrelemeyi yapabilirm düşüncesindeyim

Kod:
If ComboBox2.Text = Empty And ComboBox3.Text <> Empty And ComboBox4.Text = Empty Then
    rs.Open "select * from [N1Listem] WHERE [N1Listem].Hat LIKE '%" & ComboBox3.Text & "%'", baglan, 1, 1
    ElseIf ComboBox2.Text <> Empty And ComboBox3.Text <> Empty And ComboBox4.Text = Empty Then
    rs.Open "select * from [N1Listem] WHERE [N1Listem].Atl LIKE '%" & ComboBox2.Text & "%'" And "select * from [N1Listem] WHERE [N1Listem].Hat LIKE '%" & ComboBox3.Text & "%'", baglan, 1, 1
    End If
Kod:
[COLOR="Red"]    rs.Open "select * from [N1Listem] WHERE [N1Listem].Atl LIKE '%" & ComboBox2.Text & "%'" And "select * from [N1Listem] WHERE [N1Listem].Hat LIKE '%" & ComboBox3.Text & "%'", baglan, 1, 1
    End If
[/COLOR][/CODE]