yaşını doldurmayan kursiyerlerin kaydını engelleme

Excel Vers. ve Dili
xp office - Türkçe
öncelikle form da emeği geçen bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim. Sürücü belgesi alacaklar için kayıtları access de tutuyorum ve yapmak istediğim; eğer ehliyet b ise kursiyer 18,a2 ise 17 ve d,e ise 22 yaşını doldurmuş olacak yaşı küçük olanlar için kayıt tarihini girerken sistem beni uyarıp yaşın dolmadığını belirtecek, yardımlarınızı bekliyorum

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TR
Sayın ali76 örnek eklerseniz daha çabuk cevap alırsınız...!

Excel Vers. ve Dili
Access 2003 İngilizce
Deneyin bakalım

Sorgu bölümünde ilk önce Yas:Year(date)-Year(dogumtarihi) sorgusunu yapın
daha sonra başka sorguya geçin.IIf(Yas<18;"Yaşı 18' den küçük";"Kaydedilebilir") diye exp.yap.Veya Yas:Year(date)-Year(dogumtarihi) exp.sonra kaydet.Formda doğum tarihinin after update bölümüne
IIf me.yas<18 then
IIf msgbox("Kişinin yaşı 18' den küçük.Devam etmek istermisiniz.", vbYesNo + vbCritical, "Uyarı") = vbNo Then
me.undo
end If

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn ali76;

Acaba böyle bir şey mi istemiştiniz?
:)
Saygılar, iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
xp office - Türkçe
cevaplarınız beni çözüme bir adım daha yaklaştırdı. fakat tam olarak istediğim kayıt tarihini girerken ehliyet sınıfı b ise bu tarih 18'i, e ise 22 yaşı doldurmuş olması, kayıt tarihi doğum tarihinden 18 yada 22 yaş büyük değilse sistem beni uyaracak.örneğin ehliyet b sınıfı ve doğum tarihi 01.01.1990 ise kayıt tarihi 01.01.2008 tarihinden büyük olacak küçük tarih girildiğinde program beni uyaracak yaşın dolmadığını belirtecek. Örneği ekliyorum herkese tşk.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ali76,

Formun kod yazma penceresini inceleyin.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
xp office - Türkçe
yardımlarınız içi tşk. Sn Modalı uygulamanız çok güzel,küçük yaş girince program beni uyarıyor fakat kayıt etmeye devam ediyor.Programın kayıt etmesini nasıl engelleyebilirim bir de genellikle Tablo kısmına bilgi aktarıyorum. Tablodaki yanlış bilgi girişi olduğunda yine programın kayıt etmesini engellemenin bir yolu varmı?