Yaşlandırma Analizi

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - VBA
Herkese merhaba;
Toplam bazda sumproduct fonksiyonunu kullanarak yaşlandırma yapabiliyorum ancak müşteri bazında ve aylık olarak yaşlandırma yapmayı beceremedim.

Bunun için sumproduct ve index/match fonksiyonlarını kombine etmeyi denedim ancak malesef başarılı olamadım.

Yapmayı istediğim işlemi manuel olarak 7. satıra girdim, istediğim datayı bu şekilde formulize ederek çekebilmek. Umarım yeterince açıklayıcı olmuşumdur, örnek dosyayı ekte bulabilirsiniz,

Eğer fikir verebilirseniz çok sevinirim.

Saygılar

Yiğit.

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
7. satıra yazdığınız sonuçlar nerden geliyor? 180 günden fazla derken neyi kastediyorsunuz? 151-180 gün ne demek ? vs vs.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - VBA
7. satıra yazdığınız sonuçlar nerden geliyor? 180 günden fazla derken neyi kastediyorsunuz? 151-180 gün ne demek ? vs vs.
Huseyin Bey problemi çözmüş, kendisine ayrıca teşekkür edeceğim ancak sanırım kendimi çok iyi ifade edemedim başkalarının da faydalanması açısından daha açıklayıcı olayım;

7. satıra yazdığımız sonuçlar hesap no'su 120.01.026 olan firmaya ait muavin kaydına göre yapılan aylık yaşlandırmaya ait tutarlardır. Bu kayıtlar sağ taraftaki muavin kaydının T kolonun 396-420 satırları arasında görülmektedir.

151-180 gün arası demek, tahsilatı gün itibariyle 5 - 6 ay öncesinde yapılan ödemelere referans etmektedir.

Ekli dosyayı incelermisiniz.
Hüseyin Bey kısa süredeki çözümünüz için çok teşekkür ederim. Sadece benim değil koca bir departmanın iş yükünü inanılmaz hafiflettiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
merhaba,
işlem kolonuna ne yazacağız?
tşkler