yatay süz

X

xlsx

Misafir
Selam
Yatay olarak süz işlemini ne için yapacaksınız..
işinize yararsa yatay sütunu copy'ledikten sonra boş bir hücrede Ã?zel Yapıştır secenegini secerek İşlemi ters cevir secenegi ile Yatay sütunu dikey hale getirip istediginizi sonra süzebilirsiniz:)
Bu olur mu dersiniz:)

bak monitörü yan çevirip süzme işlemini yaparsan yatay süzmüş olursun :)) ya bu sitenin sevdiğim bi yönünü sööliyecem sorduğunuz sorunun cevabıı olmassa bile en azından azmediyo burdaki arkadaşlar önemli olan azim zaten bu yüzden sizi kutluyorum

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
ninova' Alıntı:
bak monitörü yan çevirip süzme işlemini yaparsan yatay süzmüş olursun :)) ......
hehe.... güzeldi :mrgreen:

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
:bravo: mizah kısmına göndersek mi bu mesajı??? :hihoho:

X

xlsx

Misafir
evet alt alta yazılan mesajlardan sonra sanırım Mizah bölümüne daha uygun olacak..burada kalmasınn..

arkadaşlar yanlış anlaşıldıysam özür arkadaşı rencide etmek gibi bi niyetim yoktu sonuçta insan ne kadar öğrenirse öğrensin daha öğreneceği çok şey kalıyo dünyada kimse anasının karnından öğrenmiyo bazı şeyleri neyse ben kendişmden bi örnek verim ben senelerce ailemle nakliye işi yaptım vaktimin çoğu yazanede dosyalarla geçerdi hani şu parşümene a4 kağıtlarına çift delik açan delgeçler varya onu kullanaraktan hiç bir kağıdı ortalayarak dosyalayamamıştım ne utanç verci ama gerçek taaaki askere gidene kadar askerdede yazıcıydım ordada yamuk yumuk dosyalardım bir gün arkadaş uyardı beni bak dedi aletin ortasında demir bir işaret var dedi onunu işaret alarak ortalayabilirsin dedi çok utanmıştım ya ne demişler bilmemek ayıp değil bilmediğini ''çaktırmak '' ayıp ben bu yatay süzmeyle ilgili soru soran arkadaşı çok sevdim bi öneri daha vereyim monitörü yatay çevireceğine sen amuda kalk monitörü çarprazdan gören iki tane de ayna koy monitöre değilde aynaya bak o zaman da yatay görünüm hissi verir herhalde ben de denemedim ama deneyen arkadaşlar olursa lütfen söölesin

recep' Alıntı:
sayın arkadaşlar excelde yatay süzme işlemi yapabilir miyiz?
:hey:
Excel ile olmaz, ama VBA ile dediğiniz işlem olabilir.Ancak Excelin 256 sütun sınırı olduğundan başlık hariç 255 farklı veri girişi yapabilirsiniz. Buda sizi sınırlayan bir olgudur. Veri Tabanınızı Excel olarak seçti iseniz verilerinizi alt alta yazmanız en güzel yol olacaktır.

Mesela Türkiyenin illerini yan yana sıraladınız, bizde bir VBA kodu yazdık dilediğiniz oldu, sonra vazgeçtiniz, ilçeleri de yazacaksınız, dolayısı ile sütüunlar yetersiz kalacak, yani bana sütunlar şimdilik yeter deyip verilerinizi ona göre oluşturur iseniz sorun yaşarsınız.

Verileriniz Excele de sığmayacak kadar artarsa yada Excel verilerinizi işleyemeyecek bir hal aldı ise Veri Tabanlarını Excelden kullanma lüxünüz de mevcuttur.

Ben sorunuzu gayet doğal karşılıyorum, bilzerin de zamanında aklına gelenler bunlardan farklı değildi. :hey:

evet vba a ile yapılabiliyor mu denedim oldu. tesekkür VisualBasic,