Yazdırma Alanı

Excel 'de hazıradığım bir program ile bir sayfaya satır sayısı belli olmayan verileri gönderip yazdırmak istiyorum. Buraya kadar tamam, ancak yazdırma alanı olarak dolu olan hücrelerin olduğu satırları belirlemek istiyorum. Bununla ilgili kod için yardımcı olursanız sevinirim

:kafa: :kafa: :kafa: [/b]

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
activesheet.usedrange.address

Sayın Raider;
ilgine çok teşekkür edrim. Ancak bu kodu ("activesheet.usedrange.address") yazdım ancak hata verdi. Bunu biraz daha açık yazabilirseniz çok sevinirim.
Þimdiden tekrar reşekkürler

:roll: :roll: :roll:

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Sayın eyupcan, aşağıdaki kodu deneyiniz.
[vb:1:4b27cebae1]Sub doluyazdir()
ActiveSheet.UsedRange.Select
Selection.PrintOut
End Sub[/vb:1:4b27cebae1]

Sayın Mahut Bayram hocam
Bu yoğun ilginiz için sonsuz teşekkürler excel.web.tr 'ye üye olalı 4 veya 5 ay kadar oldu. Sitenizden çok şeyler öğrendim.Ben bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışmaktayım.İşlerimden ara kalan zamanlarımda günlük işlerde, işlerimizi basitleştirmek için amatörce küçük kodlar yazıyorum ve hemen hemen hergün sitenizi ziyaret ederek birşeyler öğrenmeye çalışıyorum. Bu sitede emeği geçen tüm arkadaşlara sonsuz sevgiler saygılar.

Benim şu an yapmak istediğim ancak takıldığım sorunum; iki adet excel sayfam var, ilk sayfadaki verilerden iki tarih arasındaki(Başlangıç tarihi - Bitiş tarihi)kadedilmiş verileri program kodu aracılığı ile ikinci sayfaya aktarmak ve yazdırmak istiyorum. ikinci sayfada bu verilerin satır ve sütun çizgileri belirtilmiş bir tabloda olması gerekiyor. Bunun için çizgilerini belirterek hazırladığım yaklaşık 250 veya 300 satır var. Ancak bu yukarıda verdiğiniz kodlar bu tablonun tümünü kapsıyor ve veriler bittikten sonra geri kalan sayfalar boş geliyor. Ben ise yazdırma alanının verilerin bittiği yere kadar olmasını istiyorum.
Konuyu acizane özetlemeye çalıştım.
İlginize yeniden teşekkür ederek saygılar sunarım.

:roll: :roll: :roll:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Yazıcıda yazdırmayı sağlayan komuttan hemen önce aşağıdaki komutu ekleyin. Bu komut son yazılı satırı dikkate alarak yazdırma alanını belirleyecektir.

[vb:1:0c350dcf58]ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = "$A$2:$F$" & [f65536].End(xlUp).Row
[/vb:1:0c350dcf58]

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Sayın eyupcan şöyle bir öneri sunsam, verileriniz diğer sayfaya listelensin dolu alanlara göre tablo çizilsin ve yazdırılsın.
Ã?rnek dosya ekte

Sayın Leventm hocam ve Sayın Mahmut Bayram Hocam
Bu takıldığım sorunuma ilginizden dolayı sonsuz teşekkürler.

Ayrı ayrı göndermiş olduğunuz iki örnek kod mükemmel......
Tekrar teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.
sağ-olun var-olun
:D :lol: :bravo: