Yazılan ismi tarih ve saate göre farklı veri olarak getirmek.

Reo41

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Eng.
Merhaba arkadaşlar. Dosyada gerekli açıklamayı yaptım. Yardımcı olursanız müteşekkir olurum.

Ekli dosyalar

Reo41

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Eng.
Ve mümkünse makro kullanılmadan olması önemli.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Eki deneyin.
İyi çalışmalar.

NOT: Mevcut tablo yapınız bir günlük kayıt gerektiri. (silindiğinde yada tarih değiştiğinde diğer sayfalardan silinir. Bu nedenle tablolarınızın yapısını biraz değiştirdim.
Bunun çözümü aslında makro...
Neden makro kullanmadan?

Ekli dosyalar

Reo41

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Eng.
muygun hocam elinize emeğinize sağlık. Gayet güzel olmuş fakat gerek benim eklemeyi unuttuğum gerek değişmesi gereken ve gerekse bazı hataların olduğu kısımlar mevcut. Sizden bunun için de yardım talep edeceğim. İşten dolayı çok müsait olamadığım için hemen cevap veremedim ve tekrar düzenleme konusunda hemen dönüş yapamayabilirim. En kısa süre içinde dosyayı gerektiği gibi hazırlayıp yardımınıza başvuracağım. Hakkınızı helal edin. Kolay gelsin

Reo41

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Eng.
Ayrıca makrosuz olan işimi görmeyecek. Neden makrosuzun cevabı biraz uzun :) makrolu olan en uygunu teşekkürler

Reo41

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Eng.
Merhaba;
Eki deneyin.
İyi çalışmalar.

NOT: Mevcut tablo yapınız bir günlük kayıt gerektiri. (silindiğinde yada tarih değiştiğinde diğer sayfalardan silinir. Bu nedenle tablolarınızın yapısını biraz değiştirdim.
Bunun çözümü aslında makro...
Neden makro kullanmadan?

tekrar merhaba muygun hocam. Nihayet dosyayı düzenleyebildim ve eksikliklerle ilgili gerekli açıklamaları dosyada belirttim. Yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Dosyanızda ki açıklamalarınız yapılamaz değil ama sakıncaları var.
Bunları belirterek dosyayı oluşturdum.
Deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Reo41

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Eng.
Merhaba;
Dosyanızda ki açıklamalarınız yapılamaz değil ama sakıncaları var.
Bunları belirterek dosyayı oluşturdum.
Deneyin.
İyi çalışmalar.
muygun üstadım tekrar merhaba. Tekrardan emeğiniz için teşekkür ederim. Sakıncalar konusundaki çözümünüz muazzam olmuş elinize sağlık. Büyük oranda sıkıntı çözülmüş oldu. Sadece tek sıkıntı Şeflerin işleme girmiyor olması ve yazdırma alanıyla ilgili bir sıkıntı mevcut. Dosyayı tekrar ekliyorum. Müsait olunca tekrar ilgilenebilirseniz sevinirim.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Şefler meselesini eğer mesai yazılmayacaksa (yazılsa bile) manuel olarak gidin sayfasından silin. (şef kim ? , Bugün bu şef yarın başkası olursa ne olacak?) gibi nedenlerden dolayı bunu makroyla belirtemem.
Yazdırma alanını belirlerseniz istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca vba formül gibi değildir. Dolayısıyla tablo yapınızı önceden belirlemeniz buna görede kodların oluşturulması gerekir.

Ekli dosyalar

Reo41

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Eng.
Merhaba;
Şefler meselesini eğer mesai yazılmayacaksa (yazılsa bile) manuel olarak gidin sayfasından silin. (şef kim ? , Bugün bu şef yarın başkası olursa ne olacak?) gibi nedenlerden dolayı bunu makroyla belirtemem.
Yazdırma alanını belirlerseniz istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca vba formül gibi değildir. Dolayısıyla tablo yapınızı önceden belirlemeniz buna görede kodların oluşturulması gerekir.
Emeğiniz için teşekkürler sayın @muygun Şef kısmını manuel olarak bir şekilde halledicem artık.
Sadece bir sıkıntı mevcut. Saat hücresine tıkladığımda saatler gözükmüyor. "DATA" sayfasına taşaıdığımızdan olsa gerek. Son olarak ilgilenirseniz sevinirim. Kolay gelsin

Reo41

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Eng.
Gayet güzel çalışıyor, eklemeler de tamam. Herşey için teşekkürler sayın @muygun elinize emeğinize sağlık. Kolay gelsin