Yazılmış kodda eksiklik var (YARDIM)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Arkadaşlar yardım.
Daha önce "sayı" olarak ayarlanmış bir alanın sürekli bir fazla olarak ayarlanması ile ilgili sorum olmuş, sağolsun arkadaşlar yardım etmişti.
Yalnız kodu uyarladığımda sürekli bir artıyor bunda problem yok, problem mevcut kayıtlar üzerinde dolaşılırken, diğer bir değişle sayı olarak tanımlanmış alan öncesinden sonrasına doğru gezinti yaparken kayıtlı sayı yine değişiyor. Böyle olunca da kargaşa.
Dolayısıyla;

If IsNull(DLast("[sayı]", "ANATABLO_")) Then
Me.sayı.Value = 1
Else
[sayı].Value = DLast("[sayı]", "ANATABLO_") + 1
End If

Bu koda ne eklersek daha önce sayı alanına girilmiş rakamların değişmemesini sağlayabiliriz. Lütfen yardım çök önemli...

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
bu kodlar hangi olay yordamına yazılı?

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Private Sub sayı_Enter()
If IsNull(DLast("[sayı]", "ANATABLO_")) Then
Me.sayı.Value = 1
Else
[sayı].Value = DLast("[sayı]", "ANATABLO_") + 1
End If
End Sub

sayın tuncerg; girildiğinde olay kısmına yazılmış..
onu da düşündüm zate kodun özelliği girildiğinde artması, kaldı ki başka yere de yapılsa mevcut kayıtların değişmemesi ile ilgili farklı bir kod yazılmazsa o durumdada değişecek.

Yardımcı olmak isteyen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyor, yardımlarınızı acil olarak bekliyorum..:yardim:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın kalbinidinle,

Her problemin bir sürü çözümü olabilir. Bu sorununuz, için aklıma gelen çözümlerden biri:

Sayısı artırılacak alanın Etkin ayarı Hayır yapılır yanına küçük bir düğüme eklenir ve ancak bu düğümeye tıklanınca ilgili alanın sayısı son verilen sayı bir artırılarak atanabilir.

Bunun gibi çok bir çok çözüm üretilebiliriz.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Sayın modalı cidden teşekkürler, söylediğinizi hemen denedim, aslında bir sorgudan veri alan formda bi sıkıntı yok, diğer formda ise var yani arttırmıyor. Dolayısıyla sıkıntıyı çözemedim.

Onun yerine aklıma geleni paylaşmak istiyorum mümkün mü? Örneği var mı? diye..

Hemen söylüyorum;
1- Evrak kayıt programı için söylersek evrak memuru tarafından tüm gelen evrakların kaydedildiği ana dada tablosu,
2- Evrak kayıt memuru tarafından bürolara düşümü yapılan evraklardan oluşan büro tabloları, "Örn: ANATABLO (Tüm Evrakların Girildiği), İdari(İdari Büroya Düşülen evraklar), Arsiv (Arsivlikevraklar)
3- Tabi burda önemli olan İki sayı var biri subesayısı, diğeri bürosayısı,
4- Bazan bürolar evrak memurunun yanına gelmeden evrak gönderebilecekleri için en büyük "subesayısı "nı ( arttırma meselesini burda yapmayı düşünüyorum.) görmeleri de gerekiyor. Yani kendileri evrak gönderecek olduklarında hem benim sayımı görecekler hem kendi sayılarını, kayıttan sonra da o evrak hem kendi tablolarına kaydedilecek, hem genel evrak kayıt tablosuna,
5- Bunu yapmakta ki maksadım ise asyılarını bu artırma problemini gidermek. Zannım daha önceden beri kaynaklanan bu arttırma probleminin formlardaki verileri sorgudan almam diye düşünüyorum.
6- Eğer büroların verileri girdiklerinde hem enbüyük subesayısını görmeleri, hem kendi sayılarını görmeleri mümkünse ve yine bürolar veya evrak kayıt memuru gelen yada giden evrakları girdiğinde hem kendi tablolarına hem anatabloya girilmesi mümkünse, formlara verileri tablodan vermiş olacağız.. Zannım ca da problemi çözmüş olacağız..

Baya uzun yazdık buraya da takıldık, eğer bu kadar fazla kelama rağmen yardım etmek isteyen yada örnek access uygulaması ekleyecek arkadaşlara teşekkürler ediyorum.

Kısaca bir tabloya girilen hem oraya girildiği gibi hemde ana tablayo girilecek, anatabloya girilende ilgili büro tablosuna girilecek. Bürolar kendi evrak göndermek istediğinde anatablodan en büyük sayıyı görebilecek.. şimdiden teşekkürler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...