Yazımın uzunluğuna göre hücre açılsın

Excel Vers. ve Dili
izin programı
sn muskulus sizin cevaba benziyor ama tek fark. sizinkinde colums yazıyor bulduğum kotda range yazıyor. sizinkini denedim olmadıydı.acaba o farktan dolayımı.siz hücre ismini doğru vermissiniz.

Excel Vers. ve Dili
2007, 32
Aşağıdaki kod birleştirilmiş hücredeki krakter sayısına göre satır genişlemesini varsayılan olarak gerçekleştiriyor. Kendi çalışmanıza uydurunuz. Farklı kod satırını ilave edebilirsiniz.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Len(Range("A1").Value) < 10 Then [a1].RowHeight = 15
If Len(Range("A1").Value) > 10 Then [a1].RowHeight = 30
End Sub

Birleştirilmiş hücre için varsayılan değil de, karakter sayısına göre otomatik boyutlandırma mümkün değil mi hocam?

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 tr
arkadaşım. çok basit çözümü var

Arkadaşlar merhabalar

hücreye yazdığım metne göre hücre açılsın istiyorum.örneğin iki satır yazdıysam o kadar açılsın daha fazla yazdıysam bu defa o yazdığım kadar açılsın istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Not: Forumda aradım orada Biçim>Sütun>En uygun genişlik var ama o benim istediğim gibi değil, Hatta Wordde tabloya yazı yazdığımızda sığmadığında aşağıya doğru açılıyorya aynı onun gibi

Saygılar sunuyorum.

yöntem şu. "giriş" sekmesinde iken sütunlarını seç. sağ tarafta format yani "biçim" kısmına tıkla liste açılır. orada "en uygun sütun genişliğini" seç otomatik ayarlar

SONRADAN FARK ETTİM SEN SÜTUN GENİŞLEME İSTEMİYORSUN. MESAJI SİLEYİM DEDİM AMA BECEREMEDİM. ALT NOT DÜŞTÜM.

ŞAPŞAL KONUMA DÜŞTÜM YA

splashsmlt

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 c++
Yeni konu açmadım bilerek araştırdım bu konuya uygun bir sorumm olacak. ekli dosyada 11.500 satır var. Yazının uzunluğuna göre I, J, K, Q sütünlarındaki satırları genişleyip, yazının uzunluğuna göre de kalan sütünlar( A B C D E F G H L M N O P R S) genişler mi? METNİ KAYDIR İLE YAPTIĞIMDA Q19 ve I22 nin genişlemediğini görebilirsiniz.
Örnekle yazının uzunluğuna göre d22 sütün olarak genişlemeli. I22 ise satır olarak genişlemeli.
HİÇBİR HÜCREDE BİRLEŞTİRME YOKTUR.

https://s2.dosya.tc/server10/laflc9/SATIR_VE_SUTUN_SARTLI.xlsx.html

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

splashsmlt

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 c++
Konu eski olduğu için görülmemiş olabilir diye yazıyorum fikri olan var mı arkadaşlar

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
İki sütunun birleşim yerindeki çizgiye mouse imlecini getir. İmleç şekli değişecektir. İki kere tıkla. Soldaki sütun genişliği otomatik ayarlanmış olacaktır.

Aynı şey satır yüksekliği için de geçerli.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
"Metni kaydır" özelliği atandıysa hücredeki kaydırıldığı yerdeki ilk boşluğa kadar ayarlanabilir.

splashsmlt

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 c++
İki sütunun birleşim yerindeki çizgiye mouse imlecini getir. İmleç şekli değişecektir. İki kere tıkla. Soldaki sütun genişliği otomatik ayarlanmış olacaktır.

Aynı şey satır yüksekliği için de geçerli.
Üstad denedim Q19 Ve I22 de olmadığını görebilirsiniz. Satırı manuel genişletince aşağıda görünmeyen metinler ortaya çıkıyor

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Bütün sütunları seçin. Hepsinin sütun genişliğini çok çok geniş yapın, sonra yukarıda dediğim gibi iki sütun birleşimine çift tıklayın.

splashsmlt

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 c++
Üstadım ben sütunu ideal aralığa getirmek istemiyorum o zaman tek sayfaya sığmaz. Ben bahsettiğim o 4 sütundaki satırların yazıya göre satırın genişlemesini istiyorum.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
MSWord kullanın sorun bitsin.:cool: