yedeklemede sorun

Excel Vers. ve Dili
excel2007
şimdi arkadaşlar benim sorum
ben bi burdaki dava takip programını kullanarak bir benzerini hazırladım bi kaç değişiklik yaparak. o yaptığım acces dosyasınıda Microsoft Office Access 2003 Developer Extensions ile bi güzel paketledim. paketleme esnasında ve sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmadım gayette güzel çalışıyor. ama sorun yedekleme yapacağım vakit veyahutta yedek aldığım vakit yedeği mdb şeklinde alıyor yani komple programın form ve tablolarıyla birlikte yedeğini alıyor ve sonrasında shift tuşuyla açılarak yaptığım form ve tablolarda değişikliğe müsade ediyor. aslında programın orginal mdb dosyasıda aynı klasörde setupla birlikte atılıyor ve program filesten kolayca bulunup üzerinde düzenlemeye ve değişikliğe müsade ediyor.
şimdi benim istediğim daha doğrusu öğrenmek istediğim konu
1 yedekleme yaparken sadece girilen verilerin yedeklemesi
2 program fileste programı kurduğumuz dizinde orginal mdb dosyası görüntülenmesin istiyorum kısaca benim yaptığım programda benden başkası bi düzenleme yapamasın benim yaptığım gibi kalsın istiyorum.
bu konuda yardım ve ipuçları verebilirseniz eğer çok makbule geçer teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
O zaman ver tabanınızı böleceksiniz. Bunun için bağlı tablo veya veri tabanı bölme kelimelerini bu formda aratın. Bir de veri tabanınızın kullanım arayüzü olan mdb dosyasını mde olarak convert edin. Böylece hem verileriniz ayrı bir dosyada saklanacak, rahatça yedeklenecek hem de içinde form-sorgu-rapor-modül-makro olan dosyanız mde olduğu için üzerinde değişiklik yapılamayacaktır.

Excel Vers. ve Dili
excel2007
çok teşekkür ettim sağolasınız