Yemek Gramaj Listesi

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Konu ile ilgili istenilenler ekli tablodaki Açıklama sayfasında belirtilmiştir.

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2026
Merhaba,

Ek'li tablonuz yok,

Öneri ; eklerseniz de excel 2003 formatında olsun ki çok üye bakabilsin. Açıklamayı dosya haricinde mesajınıza da yazmalısınız.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
1 - 1Hafta' da Aynı İsimdeki Ürünleri Harf Sırasına Göre Tek Bir İsim Altında Sipariş1 Sayfasına Getirmesi ve O Ürünlerin Toplam Miktarlarını Karşılarına Yazması
Örnek : Eğer 20 Kez Domates Yazıyorsa Tek Bir Domates Olarak Yazması ve 20 Kez Yazan Domateslerin Toplam Miktarını Sipariş1 Sayfasında Domatesin Karşısına Yazması
Bu Yemek Listesi Her Ay Değişir
Eğer Olabilirse Diğer Haftalara Ait İşlemleri Yapabileceğimi Sanıyorum.
İster Olsun, İsterse Olmasın Vereceğim Zahmetler İçin Peşinen Teşekkür Ediyorum.
Çok Uğraştım Ama Benim Zeka Düzeyimi ve Excel Bilgimi Çok, Çok Aşıyor

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 tr
selam,
örnek bir dosya olmadan bunu anlayıp/kurgulamak hem zor hemde zaman alır,
neden ornek bir dosya gönderip isteklerinizi o dosya üzerinde somut olarak belirlemiyorsunuz
Dosyanızdaki veriler ozel ise aynı amaç için siz gerçek verilerden oluşmayan bir örnek dosya hazırlayıp onu gönderebilirsiniz

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
1 - 1Hafta Yemeklerinde Kullanılacak Malzemeleri Sipariş1 Sayfasındaki Ürün Adı Sütununun Altında Harf Sırasına Göre Sıralaması
2 - Bu Ürünlerden Pazartesi Günü Hazırlanacak Yemeklerde Kullanılacak Malzeme Miktarlarını Pazartesi Sütunu Alında Toplam Miktarının Yazdırılması (Aynı Günde, Aynı Malzemeden Birden Çok Olabilir, Bunların Toplam Miktarları)
3 - Diğer Günler İçinde Pazartesi Günkü Koşullar Aynen Geçerli
4 - 1Hafta Yemek Gramajlarının Formül Aralıkları Formül Sayfasındadır.
5 - Vereceğim Zahmetler İçin İlgilenenlere Şimdiden Teşekkürler.

Ekli dosyalar

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
04-01-2026
1 - 1Hafta Yemeklerinde Kullanılacak Malzemeleri Sipariş1 Sayfasındaki Ürün Adı Sütununun Altında Harf Sırasına Göre Sıralaması
2 - Bu Ürünlerden Pazartesi Günü Hazırlanacak Yemeklerde Kullanılacak Malzeme Miktarlarını Pazartesi Sütunu Alında Toplam Miktarının Yazdırılması (Aynı Günde, Aynı Malzemeden Birden Çok Olabilir, Bunların Toplam Miktarları)
3 - Diğer Günler İçinde Pazartesi Günkü Koşullar Aynen Geçerli
4 - 1Hafta Yemek Gramajlarının Formül Aralıkları Formül Sayfasındadır.
5 - Vereceğim Zahmetler İçin İlgilenenlere Şimdiden Teşekkürler.
Merhaba sayın Hasan5806,

Eklediğiniz dosyadan hiç bir üyenin bir sonuç çıkardığını sanmıyorum,

Yemek Listesi yok, reçete (gramaj listesi) yok, malzeme ismi yok vb.

En iyisi siz, neyi amaçladığınızı açıkça yazınız, yani ne yapmak istiyorsunuz ?

En azından,

1) Aylık Yemek Listesi
2) Reçete
3) Malzeme Listesi ve malzeme fiyatları'nı gösterir çizelgelere ihtiyaç var, bunları 2003 formatında bir dosyada belirtiniz,

Şayet toplu yemek üretiyorsanız ve komple bir otomasyon gerekiyor ise excel yetersiz kalır,

Sonuç olarak ne yapmak istiyorsanız, önce onu ifade etmelisiniz, ki forumun değerli uzmanları ve üyeleri size yardımcı olabilsinler,

Teşekkür ederim,

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
1 - 1.Hafta' nın Sadece Pazartesi Gününü Baz Aldım, Birden Çok Aynı İsimdeki Ürünleri Harf Sırasına Göre Tek Bir İsim Altında Sipariş1 Sayfasına Getirmesi ve O Birden Çok Ürünlerin Toplam Miktarlarını Karşılarına Yazması. (Durumu Sayfa1' de Açıklamaya, Sipariş1' de de Formüle Etmeye Çalıştım)

Bu Yemek Listesi Her Ay Değişir

İster Olsun, İsterse Olmasın Vereceğim Zahmetler İçin Peşinen Teşekkür Ediyorum.

Eğer Sonuç Alınamayacaksa Silebiliriniz. Buna Rağman İlgilenen Herkese Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Ürün Veritabanı Gödermiş Olduğum Dosyada Yer Almaktadır.

Benim İstediğim Sayfa1' deki Açıklamalara Göre Toplam Miktarların Sipariş1 Sayfasına Aldırılması.

İlginize Teşekkürler

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
04-01-2026
Merhaba,

Sipariş1 sayfasında; B8 ve C8 hücreleri, verileri nereden alacak (Bir veri tabanınız yok, varsa da ben göremedim) Yani bu işlemler için; Malzeme adı, reçete, yemek adı vb. gibi veriler olmadan B8 ve C8 hücrelerini hesaplatmak mümkün değil,

Siz en iyisi 2003 formatında(.xls) bir dosyaya, verileri ve sonuçlarını elle girin, bizlerde formüle edelim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Şimdiye Kadar Yanıt Alamadım. Silebilirsiniz.

İlgilenen Herkese Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Yemek Gramaj Listesi İle İlgli Olarak Göndermiş Olduğum Tüm Mesajlarımı Lütfen Siliniz.

Bu Konuda İlgilenen ve Zaman Harcayan Herkese Teşekkürler.