Yemek Maliyet Ve Reçete Programı Hk.

Excel Vers. ve Dili
2021 / Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14-10-2023
Merhabalar,

Forumda örnekleri inceledim fakat çok karışık ve haddinden fazla bilgi barındırdığını gördüm. Sadece, hammadde fiyatları, reçete ve maliyeti hesaplayabileceğim basit bir yemek maliyet ve reçete exceline ihtiyacım bulunmakta. Bu konuda değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
Merhabalar,

Forumda örnekleri inceledim fakat çok karışık ve haddinden fazla bilgi barındırdığını gördüm. Sadece, hammadde fiyatları, reçete ve maliyeti hesaplayabileceğim basit bir yemek maliyet ve reçete exceline ihtiyacım bulunmakta. Bu konuda değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
İstediğiniz üç şey zaten yeterince karışık bir işlem barındırıyor.
Bu tür örneklerin karışık olması normal.

Excel Vers. ve Dili
2021 / Türkçe
14-10-2023
İstediğiniz üç şey zaten yeterince karışık bir işlem barındırıyor.
Bu tür örneklerin karışık olması normal.
Karışıktan kastım bu değil. Yani nasıl anlatayım bilmiyorum fakat bir örnekte en az 15-20 sayfa vardı. Haddinden fazla bence

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
En basit hali ile,

Beyaz alanları siz doldurun.
Yeşil alanları seçim yapın.
Sarı alanlar formüldür el ile giriş yapmayın.

Excel Vers. ve Dili
2021 / Türkçe
14-10-2023
En basit hali ile,

Beyaz alanları siz doldurun.
Yeşil alanları seçim yapın.
Sarı alanlar formüldür el ile giriş yapmayın.

Hocam emeğiniz için teşekkür ederim. İstediğimiz şöyle bir form ile özetlemek istedim. Bir sayfaya hammaddeleri gr ve litre cinsinden yazdım. Diğer sayfaya da reçeteyi yazdım. Hammaddeler girildikçe reçete sayfasında aşağı doğru açılan seçmeli hammaddeler olursa iyi olur. Ayrıca hammaddeleri gr yada ml cinsinden yazdığımızda yanına hammadde kısmından formüllü olarak tutarını ve en üstte de genel toplam olarak da yemeğin tutarını göstermek istiyorum. Bana bu konunda yardımcı olursanız çok minnettar olurum. Saygılarımla.

Ekli dosyalar