Yeni Başlayanlar için

Merhaba arkadaşlar. bu site çok süper valla. buradan çok bilgi edindim. zamanım çok faydalı geçiyor.
excel konusunda daha önce uğraşmama rağmen çok karıştırmazdım. sadece yazı yazma vs. (yani excel de ilk basamaktayım.)
mesleğimle ilgili bir form yapmayı düşününce kodlarla ilgilenmeye başladım. şimdi benim seviyemde olanlar nasıl bir yol izlemesi lazım. kod yazma, form oluşturma vs. konularında daha basamak dahi çıkamamış biri olarak sizden yardım istiyorum. site de çok faydalı bilgiler var ama bazı terimler yabancı geliyor. temel olarak nasıl başlamalıyım.
ve ayrıca siteden faydalanarak excel sayfasında bir tablo hazırladım. bu sayfa da bir de form hazırladım ama daha ileri gidemiyorum. amacım bu formu otomatik hale getirip excel sayfası görünmeden form üzerinde bilgilere ulaşmak ve yine girdileri girmek. hazırladığım excel çalışmasını da ekte veriyorum ne yapmam lazım. lütfen yardım.
bu arada ben avukattım. ve meslek ile ilgili bir çalışma yapıyorum.

senin istediğin makro il eçalışma mı? yoksa

exceldeki bütün fomulleri gösterek bir şeymi lazım

Excel Vers. ve Dili
2003 [TR]
Öncelikle Selamlar gercekten güzel bir site bu sitenin üyesi oldugunuz için sanslısınız bende excel hakkında herşeyi burdan ögrendim gerci tam olarakta ögrenmiş sayılmam daha cok yolum var
gelelim sizin isteginize burda edindigim örnekler ve bilgiler ışıgında size bir örnek yaptım umarım işinize yarar
kolay gelsin

Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.

Ben excel konusunda acemi olduğum için ne gerekiyor bilemiyorum. çalışmam ile ilgili form oluşturmam için hangi yol ve program kullanmam lazım bilmiyorum. çalışmamı daha önce vermiştim ama demek silinmiş. oluşturduğum excel tablosunda sizlerin verdiği bilgilerle bir form oluşturdum ama bunu nasıl geliştirebilirim, hangi yolları izlemeliyim. bu formu excel den değilde direk nasıl çalıştırabilirim, excel deki bilgileri forma nasıl çağırabilirim, yeni kayıt ekleme gibi.. çalışma yapmak istiyorum ama inanın hangi yolu izleyeceğimi bilmiyorum. form oluşturmayı sizlerin sayesinde öğrendim İnşallah diğer konularda da sizlerin sayesinde kendimi geliştirir ve siteye benim de bir katkım olur. İlgilenen arkadaşlara çok çok teşekkürler.

gdemir' Alıntı:
Öncelikle Selamlar gercekten güzel bir site bu sitenin üyesi oldugunuz için sanslısınız bende excel hakkında herşeyi burdan ögrendim gerci tam olarakta ögrenmiş sayılmam daha cok yolum var
gelelim sizin isteginize burda edindigim örnekler ve bilgiler ışıgında size bir örnek yaptım umarım işinize yarar
kolay gelsin
Sevgili gdemir, yaptığın çalışma çok çok güzel, bana ek bilgiler kazandırdı çok teşekkür ederim. Bakalım ben de senin gibi kendimi geliştirebilecekmiyim. yaptığın gibi bir çalışma yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim. boş zamanlarımızda bari faydalı işlerle uğraşalım. Ama bu excel de ne karışıkmış o kadar zor olduğunu bilmiyordum.
(Not:senin hazırladığın program da TEXTBOX lar 5 satırdan fazlasını açmıyor. Kurum adedi ve suç türü bir sürü var listeden seçmek isteyince listedeki isimlerden 5 adet tek görünüyor. ama üzerinde çalışıyorum umarım yardımlarınız sayesinde excel de ikinci adımı da atarım)

bende bi tarz bi program istiyodum ama eklemeler yapmak istiyorum gönderdiğinz tabloya basitçe nası yaparım bilemiyorum.? okuyup kendim yapmaya çalıştım hiç bilmediğim için pek anlayamıyorum
yardımcı olabilirmisiniz..
:(

Excel Vers. ve Dili
2003 [TR]
tabiki yapmak ıstedıgınızle ılgılı bır ornek dosya hazırlarsanız emınım kanaldakı ustatlarımız yardım edecektır bu konuda supenız olmasın
ama amac hazıra konmak degil birşeyler ögrenmek olursa sızın ıcın daha yararlı olur kodları kopyala yapıstır yapmayıpta kendınız yazmaya çalışırsanız hem kodun matıgını bırazdaha ıyı kavrar hemde kodlara aşina olursunuz
kolay gelsin

meraba :hey:
amacım hazıra konmak değil :oops: nası yapıldığnı öğrenip anlamak ama kod yazmayı falan anlamıyorum ,diceksiniz ki büsürü örnek var okuyun.okudum ama genede bişey tasarlayamadım.artık komplekse girmeye başladım ya .ben de öğrenip bişeyler yapmak istiyorum sonra da burda arkadaşlara yardımcı olanlara katılmak ama nerdeee :agla: :agla:
çaresizseniz çaresizsiniz
herkese iyi çalışmalar..