Yeni Başlıyorum, nereye bakacağımı bilemiyorum

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr ve 2007 Tr
Merhaba, access işine yeni girmeye çalışıyorum, ama doğrusu nereye bakacağımı bile bilemiyorum.

Bu güne kadar işlerimi excelde hallediyordum, ama access daha hızlı olur diye duydum, o yüzden elimdeki excel uygulamalarını accese almak istiyorum. Ama önceden alışık olduğum düşeyara , etopla ve dört işlem fonksiyonlarını nasıl kullanacağımı bilmiyorum.

Ekte excel ortamında hazırladığım bir örnek dosya var, bunu benim için accesse aktarabilir veya en azından ne yapmam gerektiğini, nereden başlamam gerektiğini anlatırsanız çok sevinirim

Not:Forumdaki örnekleri incelemeye çalıştım, ama dosyaların ne amaçla hazırlandığını bilmediğimden sanırım, pek bir şey anlıyamadım.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Wortex merhabalar;

Access'e yeni başlıyorsan, öncelikle bir access kitabı edinmelisin. Piyasada bulabilirsen CD'si ile birlikte satılan Zeydin Pala, Türkmen Kitapevi, 24 Ders'te Access 2003 kitabını size öneririm...

159 örnek uygulamasıyla, güzel ve resimli anlatımıyla en iyilerden...

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr ve 2007 Tr
Tavsiyeniz için teşekkürler assenucler, ben bu forumun excel bölümünden çok şeyler öğrendim, access konusunda da yine buradan yeterli bilgi alabileceğimi umuyordum.