Yenileme butonu

Excel Vers. ve Dili
xp
Hayırlı günler arkadaşlar;
Nette uzun bir süre aradım bulamadım benzerleri var ama işimi görmüyor.
userform1 uzerine bir label yerleştirdim labelin verilerini bir hücreden aldırttım hücrede yazan yazı labelde gözüküyor, hüredeki sayı değişince label userformu aç kapa yapmadan yenilemiyor.
Hücredeki sayı değişince label kendini yenilesin bu şekilde olmaz ise bir yenileme butonu ile yenilesin.
Bu işlemi yaptıracak kodları bulamıyorum birtürlü, bilen varmı acaba.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
label yerine TextBox kullanırsanız otomatik olarak textbox daki veride değişir.

Otomatik değişen TextBox yapmak için TextBox özelliklerinden ControlSource=Hücre adresini yazın Örneğin A1.

A1 hücresi her değiştiğinde TextBox da değişecektir.

TextBox un manuel değiştirilmesini istemezseniz Enable=False yapın.

Excel Vers. ve Dili
xp
Cevap için teşekkürler
text de yaptım ama yine yazar yazmaz güncellemiyor,
Enable = False kısmını anlıyamadım nereye yazmam gerekiyor.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Ekteki dosyada Formu açın a1 hücresi değiştiğinde TextBox ta değişir.

textbox.enable=false textbox içeriğini el ile değiştirmeyi engellemek için kullnılır.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
xp
Altın üyeliğine olmadığı için indiremiyorum yinede çok sağolun, biraz daha denicem.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Yeni bir form ekleyin forma bir TextBox ekleyin formun kod editörünü açın aşağıdaki kodları kopyalayın

Kod:
Private Sub UserForm_Initialize()
    TextBox1.ControlSource = "A1"
End Sub

Excel Vers. ve Dili
xp
Allah razı olsun baya uğraştırdım sizi şuan işyerinden çıktım yarın sabah ilk işim dediklerini yapmak olacak deneyip geri dönüş yapıcam. İyi akşamlar

Excel Vers. ve Dili
xp

Kaydet butonunu altına -Label1.ControlSource = "sayfa2!e6"- senin verdiğin kodu bu şekilde değiştirerek yazdım.
Yenile butonuna gerek kalmadı şimdi listeden hangi tip seçersem kutuya adet girince adedi listeden seçtiğim tipin (sayfa2-e6,h6,k6,m6) nın altına ekliyor vede listeden hangi tipi seçtiysem o hücredeki veriyi userfrom1 deki labelde güncel olarak veriyor. kaydet dediğimde zaten yenilediği için yenile botonuna gerek kalmadı.
Çok sağol kardeşim.

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
hücre yenileme ilgili arama yaptım ama pek benim soruma cevap bulamadım.
benim excel sekmeler arasında hücre bağlantım var ama değerleri hücrenin içerisine girip entere basmadan güncellenmiyor. yüzlerce bağlantı var hepsine tıklayıp tekrar entere basmak çok çok zaman alıyor. çözüm için fikri olan varmı. excel 2010

Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-08-2024
hocam benim sorunumda aynıydı işimi çok işimi görecek fakat ControlSource = Bilgi!j1 yaptım
=BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY(mizan_istatislik!F:F)-1 j1 hücresindeki formül var
Sub UserForm dosya yenilediğimde ilk açtığımda çalıştı fakat ikinci seferde formülü siliyor bunun önüne nasıl geçebilirim