Yığılmalı verilerin grafikte ayrı ayrı gösterilmesi

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Merhabalar!
Ben öğrencilerime her hafta konu gereği farklı sayılarda yaprak test veriyorum. Bi hafta 3 tane diğer hafta 2 tane sonraki hafta 6 tane gibi. Ve her hafta bu testlerin sonuçlarını değerlendirmeye tabi tutuyorum. Değerlendirme sonucunda yakaladıkları başarı yüzdelerini hesaplayarak grafiğe çevirmeye çalışıyorum. ancak bu noktada sıkıntım var. Yardımcı olur musunuz?
Not: 1.değerlendirme ilk 3 test üzerinden; 2.değerlendirme ilk 3+2=5 test üzerinden; 3. değerlendirme ilk 3+2+6=11 test üzerinden yapılacaktır.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
ekteki örnekte istediğimi başardığım bi grafik var ama gerçekten çok zahmetli ve karmaşık (en azından benim için öyle) oldu. daha basit bi şekilde ilk ekteki gibi yapıp yardımcı olabilecek biri var mı acaba! emekleriniz ve ilginiz için şimdiden kendi adıma ve öğrencilerim adına teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
bilen anlayan varsa lütfen yardımcı olsun arkadaşlar

grafik benim işim her türlü grafik hazırlarım diyorsanız ya da yardımınız dokunacağını düşünüyorsanız bi el atıverin lütfen!..

*ilknur

Administrator
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Sayın benjvj,
Öncelikle verilerinizi grafik için daha uygun bir tablo haline getirmeniz durumunda sanırım daha rahat bir grafik oluşturabilirsiniz. Bu konuyla ilgili olarak ben eklediğim dosyada sayfa1 ve sayfa 2 de bazı çalışmalar yaptım. Sorunuza geç yanıt verilmiş olsa da benzer soruları olanlar için faydalı olabileceğini düşünerek ekliyorum.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
elleriniz dert görmesin. ben umudu kesmiştim zor olanı yapmaya çalışacaktım ama yardımınızla her seferinde sadece bir formül kopyalayarak bu işin altından kalkabileceğim sanırım. tekrar çok sağolun.