Yıla göre otomatik numara verdirme

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Hayırlı günler diler ve cümle site sakinlerinin geçmiş Kurban Bayramını kutlar ve Hakkında Hayırlı olmasını dilerim.
Ekte takdirlerinize sunmuş olduğum çalışma yıl sonu gelmiş olması nedeniyle aciliyet arz etmekte olup profesyonel bir yardıma ihtiyacım olduğunu düşünmekteyim.​
Şöyleki,
Ekteki çalışmada bir evrak kayıt formu bulunmakta ve bu form aracılığı ile yıllar baz alınarak gelen ve giden evrak kaydı tutulmaktadır."Yeni Kayıt" butonu ile en son işlem görmüş sayıya 1 ekleyerek yeni bir sayı oluşturabiliyoruz.​
Formun üst kısmında bulunan "Yılı Değiştir" butonu ile çalışma yılını belirlyor ve form üzerinde sadece o çalışma yılına ait verileri görebiliyoruz.​
Ancak yaklaşan yeni çalışma yılı ile formun üst kısmında bulunan "Yılı Değiştir" butonu ile yeni yıl için kayıt yapmaya başlayacağız ama istiyoruz ki değişen çalışma yılı ile numaralandırmaya tekraradan 1 den başlasın veya seçilen yılda veri varsa enson verilen sayıya 1 ekleyerek yeni bir sayı üretsin.
Kısacası formun yukarısında seçilen çalışma yılına ait veri varsa enson sayıya 1 ekleyerek yeni bir sayı, eğer veri yoksa 1 den başlayarak sayı versin.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürer ederim.
Yardımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın imete,

Personel veritabanınız olmadığından uygulamanızı çalıştıramadım.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Örnekteki aksaklık

Arkadaşlar kusura bakmayın Sn Modalı'nın dikkat çekmesi ile aksaklığı giderdim.Zamanınızı ayırdığınız için hepinize teşekkürler.Çalışmanın yeni hali ekte.

Ekli dosyalar

sayın modalı hocam
ekli örnekte alt form üst form ayrı yıl olduğu için kafam karıştı yıla göre saymayı =date üzerinden yıl özelliğini alıp yıl döndüğünde otomatik sıfırlamayı nasıl yapabiliriz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Birim ve Yıla Göre otomatik sayı verdirme

Sn.Arkadaşlar sizin yardımlarınızla (Sn.Modalı ya bu ve diğer yardımlarından dolayı özellikle teşekkürler sunarım.) çalışmnayı bu seviyeye gatirdim ve şu anda kullanıyoruz.Fakat şöyle bir problem daha doğrusu yeni bir fikirle karşı karlıya kaldım.
Bu çalışmada yılllar değişince sayı da yıla bağımlı olarak en son sayıdan itibaren 1 ekleyerek devam etmektedir.
Şimdi yapmak istediğimse bu çalışmayı birim bazında da krıterize etmek.Yani birime , yıla göre enson sayıdan itibaren 1 ekleyerek işleme devam etmek.

Bu ne işme yararyacak; Bir çok birimde aynı tablo kullanılarak veri girmeme yardımcı olacak.Ben kod kısmında baya uğraştım ancak kod bilmeyen birinin yapabileceğei kadar birşey yapabildim yani hiç denecek kadar az bir şey.​

Yukarıdada belirttiğim gibi Sn. Modalı'nın yardımları sayesinde bu seviyeye gelen bu çalışmaya katkılarınızı bekliyor şimdiden emeği geçenlere teşekkürler ediyorum.

Ekli dosyalar