Yine "DÜŞEYARA" ya da ?

G

Guest

Misafir
Yine "DÜÞEYARA" ya da ?

Ne kadarda beceriksizim. sizi bıktırmaya karar verdim.
ekdeki dosya için yardım
Ã?zür dileyerek bir isteğimi de bindiriyorum. Gerçi forumda bir kaç tane var ama, "kayıt_gir" sayfasına, verilerin "ESAS" sayfasına girilecek mokrosu ekleyebilirmisiniz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
sizi bıktırmaya karar verdim.
Rica ederiz. Biz sorularınızı cevaplamak ve bilgimiz ölçüsünde sizlere yardım için buradayız.

Ã?rneğinizdeki düşeyara formüllerini düzelttim. DÜÞEYARA formülünün bir özelliğide referansın solundaki değerleri bulamamasıdır. Bulunacak değerler, her zaman referansın sağında olması gerekiyor. Bu nedenle sütunlarınızda yer değişimi yaparak formülleri düzelttim. İnceleyiniz. Makro ile ilgili sorunuzuda biraz daha açarsanız yardımcı olmaya çalışalım. Tam olarak ne istediğinizi anlayamadım.

G

Guest

Misafir
leventm' Alıntı:
sizi bıktırmaya karar verdim.
Rica ederiz. Biz sorularınızı cevaplamak ve bilgimiz ölçüsünde sizlere yardım için buradayız.

Ã?rneğinizdeki düşeyara formüllerini düzelttim. DÜÞEYARA formülünün bir özelliğide referansın solundaki değerleri bulamamasıdır. Bulunacak değerler, her zaman referansın sağında olması gerekiyor. Bu nedenle sütunlarınızda yer değişimi yaparak formülleri düzelttim. İnceleyiniz. Makro ile ilgili sorunuzuda biraz daha açarsanız yardımcı olmaya çalışalım. Tam olarak ne istediğinizi anlayamadım.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodları deneyin. "Kayıt_gir" sayfasının en son satırını,"esas" sayfasının en son satırına kopyalar. Fakat her iki sayfadada tablolarınızın yapısını aynı şekle getirmeniz gereklidir.
[vb:1:012b5d0ef1]Sub kaydet()
sat1 = Sheets("KAYIT_GİR").Cells(65536, 1).End(xlUp).Row
Sheets("KAYIT_GİR").Rows(sat1).Copy
sat2 = Sheets("ESAS").Cells(65536, 1).End(xlUp).Row
Sheets("ESAS").Rows(sat2 + 1).PasteSpecial
Application.CutCopyMode = False
End Sub[/vb:1:012b5d0ef1]

G

Guest

Misafir
Levent Bey, eline sağlık. Ama benim sorunlarım bitmiyor ki;
Verilen kod çok iyi çalışmakla birlikte ""ESAS" sayfasının veri girişi yapılmayacak hatta silinmesi durumunda çalışmanın bir işe yaramayacağı bazı hücreler koruma altına alındığında kayıt işlemi yapılamıyor. Bunun çözümünü de bulursan beni mutlu edersin. Peşinen teşekür.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Koruma işlemi olan hücrelere kayıt yapılamadığı için önce korumayı kaldıran,sonra kayıdı yapıp sonra tekrar korumayı aktif hale getiren kod örnekleri aşağıdaki linklerde mevcuttur inceleyin.
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=2276&highlight=koruma

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=1871&highlight=koruma

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=6881&highlight=#6881

NOT:Netice alamazsanız,korumalı olacak şekilde bir örnek dosya eklerseniz daha iyi olur. Tabii şifreyide belirtmeniz gerekecektir.

G

Guest

Misafir
İyi Günler,
Ekli dosyada KAYIT_GİR ve ESAS sayfalarında D, F, H, J ve K sütunları formül içerdiğinden L sütununda "1" değeri sabit kalacağından başka kullanıcılar (Adliyede herkes tarafından çalışma kullanılacaktır) tarafından silinmesinin engellenmesi için koruma altına alınacaktır. Ã?zellikle ESAS sayfası koruma altına alındığında kayıt girişi yapılamamaktadır. Bunu salamanın yolu varmıdır.
İkinci olarak;
Kayıt girişi yapıldığında ilgili satır ESAS sayfasında sona kadar seçili hale gelmektedir. Seçili kısmın KAYIT_GİR sayfasında sınırlanan veriler ile sınırlı tutulmasını nasıl sağlanır. Teşekürler
ÞİFRE 1

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Son iki sorunuzuda içeren ilavelerin yapıldığı ekteki örneği inceleyin. Sayfa şifresi makronun içindedir. Þifreyi değiştirecekseniz makroya yeni şifrenizi yazın.

G

Guest

Misafir
Sen Bir Harikasın..... VAROLASIN