yinelenen kayıtlar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
merhaba daha önce forumda araştırma yaptım fakat istediğim bilgiyi bulamadım. bir program yaptım. birincil anahtar olarak tablomda müşteriler seçeneğini seçtim. fakat aynı isimden girdiğimde access kendi uyarısını veriyor. acaba bu uyarı yerine kendi belirleyeceğim uyarıyı verdirebilirmiyim. teşekkür ederim...

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
tablonun tasarla bölümüne gir. Müşterileri tıkla. Aşağıda bulunan özelliklerden "GEREKLİLİK METNİ kısmına hangi uyarıyı vermesini istiyor o ibareyi yaz.

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
geçerlilik kuralı senin olmasını istediğin gibi veri girilmesini sağlar. Zaten anahtar alan olarak tanımlamış. Aynı kayıttan ikinciyi girdirmez. Sıralı kısmından (evet yenileme yok) ' u değiştirmediyse. Sorunda, access hata veriyor. Aynı kayıt tekrarlandığında Fakat benim istediğim hata mesajı görünsün. Msg box 'da onun için geçerlilik metni kısmını doldurması yeterli. Kendine iiyiiiii bak...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
geçerlilik metnine Aynı Kayıttan Var şeklinde bir açıklama yazdım. fakat ne kaydı eklersem ekleyim hepsinde uyarı veriyor. tam olarak nasıl kullaırım bunu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
:hey:
Ekte form örneği

error.zip