Ytl Eklentİsİnİ Dosyaya İlİŞtİrmek İstİyorum

Excel Vers. ve Dili
Office XP
Ytl Eklentİsİnİ Dosyaya İlİŞtİrerek Dosyayi BaŞka Bİr Bİlgİsayarda Da AÇtiĞimda Sorunsuz Ve GÜncelleme İstemeden ÇaliŞmasini İstİyorum. Nasil Yapabİlİrİm?

Excel Vers. ve Dili
Office - 2019 - Türkçe
Yardım menüsünde bulunan bu bilgiler işinizi görürmü.

Excel eklenti programını yükleme veya kaldırma
  1. Araçlar menüsünden Eklentiler'i tıklatın.
  2. Aşağıdakilerden birini yapın: Excel eklentisini yükleme

1. Kullanmak istediğiniz eklenti Kullanılabilen eklentiler kutusunda listelenmiyorsa, Gözat'ı tıklatın, sonra eklentinin yerini belirleyin. Not Bilgisayarınızda bulunmayan eklentiler, Office Online sitesindeki Yüklemeler sayfasından yüklenebilir.
    2. Kullanılabilir eklentiler kutusunda, yüklemek istediğiniz eklentinin yanındaki onay kutusunu işaretleyip Tamam'ı tıklatın.
    3. Eklenti şu anda bilgisayarınızda yüklü değilse, yüklemek için Evet'i tıklatın. Gerekiyorsa kurulum programının yönergelerini izleyin.
Bu kısmıda lazım olabilir.

Excel eklentisini kaldırma

1. Kullanılabilir eklentiler kutusunda, kaldırmak istediğiniz eklentinin yanındaki onay kutusunu temizleyip Tamam'ı tıklatın.
  2. Eklentiyi menüden kaldırmak için, Excel'i yeniden başlatın. Not Eklentinin menüden çıkarılması veya kaldırılması, eklentiyi bilgisayarınızdan kaldırmaz. Eklentiyi bilgisayarınızdan kaldırmak için, yüklemesini kaldırmanız gerekir.

Excel Vers. ve Dili
Office XP
Sayın serecen;

Yardımınız için teşekkürler.

YTL yazı ile yazdırmak istediğimde bazen dosyada problem çıkıyor bunun nedenini bilmiyorum ama dosyayı güncelleme istiyor... Bilgisayarı açıp kapatınca düzeliyor. Sizce sorun nedir?

Eklenti yükleme ile ilgili benim sorunum şöyle ilkönce mevcut eklenti dosyasını farklı kaydet yöntemi ile yükleyemedim,zira eklenti dosyası olduğu için açılmıyor.
İkincisi eklenti dosyası ile ilgili bir menü oluşturmak mümkünmü,dosya içinde bulunan kodları ihtiyaç duyduğumda çalıştırayım.

Selamlar.

Excel Vers. ve Dili
Office - 2019 - Türkçe
Bu linkte Sn leventm çalışmasında eklenti nasıl yapılır, resimli olarak anlatılmış.

Derki:

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=12077&highlight=eklenti

1-Çalışma bir eklentidir ve addins klasörüne kopyalandıktan ve araçlar-eklentilerden aktif hale getirildikten sonra kullanılabilir. (addins klasörüne kolayca ulaşmak için boş bir excel sayfasını farklı kaydet-excel eklentisini seçin, addins klasörü açılacaktır. Açılan bu pencereye eklentiyi kopyalayabilirsiniz. Daha sonrada iptal tuşuna basınız.)(Resim no:1 ve 2)

""ilgili bir menü oluşturmak mümkünmü"" Demişsiniz. Bir üstteki linktede (microsoft'un) resimli olarak oda mevcut gibi geldi bana inceleyin lütfen.