Zam Tarihleri arasındaki Toplamlar

Değerli Bilgi sahibi katılımcılar
Ã?zellike ilginiz için teşekkürlerimi sunarım;
Sorum Þu; mendirek ve liman işlerinde hakediş hazırlamam için aylık kantar raporlarındaki "X" ile işaretlediğim tarihler arasında ; örnek olarak(D10:H23) hüce alanında sayıları toplamam ve diğer bir sayfaya aktarmam gerekiyor bir ay içinde bir kaç kere zam gelebiliyor hatta bu zamlar diğer sayfadaki gelecek ayın aylık kantar raporlarından alınması gerekiyor bana bu konuda hazır fonksiyonlardan yararlanarak ya da bir fonksiyon kotu yazarak yardımcı olabilirmisiniz . örnek dosya da daha sorumu açıklayıcı halde bulabilirsiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Göndermiş olduğunuz tabloda açık olmayan noktalar var. Bunları açıklığa kavuşturmanız gerekmekte. Neler diye sorarsanız. Ã?rneğin 123 ile belirttiğiniz rakamlar birim fiyatmı yoksa miktarmı? Birim fiyatlar hangi sütun miktarlar hangi sütun? Gibi...

Bunları açıklarsanız yardımcı olmaya çalışalım.

Sayın const
123,00 diye belirttiğim taşların katogorilerine ait ton cinsinden Miktarlardır bu tarihler arasındaki toplamlar gerekmektedir.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Anladığım kadarıyla size örnek bir tablo hazırladım umarım işinize yarar.

Değerli katkılarından dolayı çok teşekkürler sayın, cost bu ETopla foksiyonu nu çok işime yarayacak , ama daha bütünsel bir yol daha arıyorum

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 En 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-03-2024
Sayın engin,

Gerçi makrolar bölümünde sormamışsın ama makro ile çözülmüş dosya ektedir.

Kolay gelsin.

Sayın Dost, Değerli Dost,
Çok teşekkürler. sağolun varolun. bu makro çok işime yarayacak muhteşem olmuş tekrar teşekkürler.

Bir daha inceledim bu makro herkesin işine yarayacak çok iyi bir yöntem tekrar TEÞEKKÜRLER. :dua2: :bravo: :mutlu: