zamanı olan arkadaşlardan yardım talebi

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba arkadaşlar

Access konusunda fazla bilgim yok ancak aklımda canlandırdığım çoğu şeyi yapabiliyorum formlar denetimler ilişkiler bunların tablolara aktarımı elimde bu siteden indirdiklerimde dahil birçok kod Access kitabı Vbasic kitabı ve bunları kullanabilecek kadar okuma yazmam da var ancak anladım ki programcı olmak için tasarım yeteneği olması gerekiyor işte o bende yok sizden istediğim istediklerimi ayrıntılı olarak yazarak neler yapmam gerektiğini söylemeniz mesala şu tabloları oluştur şu formları yap şu sorguları oluştur gibi bana tablo isimlerini form isimlerini verirseniz onları oluşturabilirim online yarım saatlik bilgili bir görüşme beklide 2 haftalık tasarlama fiyaskoma son verebilir nerden başlayacağıma yardım edermisiniz yardım edecek birini arıyorum imdat.!!!

Excel Vers. ve Dili
2010
buradan başla

Merhaba arkadaşlar

Access konusunda fazla bilgim yok ancak aklımda canlandırdığım çoğu şeyi yapabiliyorum formlar denetimler ilişkiler bunların tablolara aktarımı elimde bu siteden indirdiklerimde dahil birçok kod Access kitabı Vbasic kitabı ve bunları kullanabilecek kadar okuma yazmam da var ancak anladım ki programcı olmak için tasarım yeteneği olması gerekiyor işte o bende yok sizden istediğim istediklerimi ayrıntılı olarak yazarak neler yapmam gerektiğini söylemeniz mesala şu tabloları oluştur şu formları yap şu sorguları oluştur gibi bana tablo isimlerini form isimlerini verirseniz onları oluşturabilirim online yarım saatlik bilgili bir görüşme beklide 2 haftalık tasarlama fiyaskoma son verebilir nerden başlayacağıma yardım edermisiniz yardım edecek birini arıyorum imdat.!!!
öncelikle kolay gelsin bu iş bu şekilde tarif etilmez ama mademki öyle başla

deneme.mdb adını verdim veritabanı olarak
1. tablolar
1a.tblfirmalar
fıd,fchno,fadı,fadresi 'gibi
1b.tblfaturairsaliye
kno,geldiğiyer,irsaliyetarihi,irsaliyeno,işlem
1c.tblcarihareketler
sno,fikno,hareketyeri,irsaliyetarihi,irsaliyeno,işlem,ürünkodu,ürünadı,miktar,birimfiyat, 'vs vs

1d.tblişlemler
iıd,işlem,işlemaçıklaması

2.şimdi tabloları ilişkilendir.
2a.firmalar ı irsaliye fatura firma fadı ile faturairsaliye geldiğiyer
2b.tablo faturairseliye ile carihareketler tablosundaki faturairseliye kno ile carihareketler fikno alanını
2c.tablo işlem ile de carihareketler i ikilkilendir.

3.formlar
3a.frmfirmalar formunu tblfirmalardan oluştur
3b.frmfaturairsaliye formunu tblfaturairsaliye tablosundan oluştur ve
altform olarak tblcarihesaplar tablosunu ekle bunun ise bağlayacağın alanları şunlar olsun
üstalanlar: kno,geldiğiyer,irsaliyetarihi,irsaliyeno,işlem
altalanlar: fikno,hareketyeri,irsaliyetarihi,irsaliyeno,işlem

4.raporlar
4a.rprirsaliyefatura
bunun ilkönce formlarda oluşturduğun gibi üst rapor alt rapor olarak tblirsaliyefatura üst rapor yap sonra tblcarihesaplar altrapor yapve alanlarını formdaki gibi yada sedece kno ile fikno yu eşleştir sende olur.
bu şekilde işlemlerini ard arda dizebilirsin bu ve bunun gibi
kolaygelsin
ayrıca kitapların varsa orada da data örnekleri vardır. neşekilde dizildiğini görürsün iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
teşekkürler ilgilendiğin ve yol gösterdiğin için yapmak istediğim basit işletme defteri ve demirbaş defteri ve stok takibi yapabilen bir program çalıştığım yer bir eğitim kurumu burada öğrenciler firmalar ve çalışanlar var. gelir kaynağımız yatakhane ve yemekhane geliri işletme defteri gelir kısmında mal ve hizmet satış geliri ve diğer gelirler diye iki sutun var başka bir ayrıntı yok ama ben gelirin kimden nezaman alıdığını yemekhanemi yatakhane gelirimi ayırmak istiyorum.
Giderlere gelince ekli dosyada gider hesapları var gider defterinin personel gideri mal hizmet gideri sermaye gideri ve diğer giderler diye 4 sutunu var ancak ben gider kime yapılmış bu ana 4 sutunun içinde hangi hesaptan yapılmış vs ayrıntıları görmek istiyorum yapılan gider demirbaşı ilgilendiriyorsa gider işlem formuna ekleyeceğim denetimle girişini demirbaşkaydına yapmak istiyorum eğer gider bir tüketim malzemesi mesala dometes ise aynı formada başka bir denetimle bunu stoklara işlemek istiyorum. sonra çıkış işlem fişi ile haftada bir stoklarda kullanılan (satış yok) tüketim malzemelerini düşmek istiyorum düşülecek malzemelerin hesap kodlarını yazıp düşülen miktarları belirtip stoktan düşmesini istiyorum sonra istediğim an hangi stoktan nekadar kaldı hangi kalemden nekadar harcadık bilmek istiyom çok şey istiyom bunu yapabilecek kapasitem var ancak dediğimgibi neyi nerde takip edeceğimi aklımda canlandıramıyorum
mesala tek bir kişiler dosyası mantıklı geliyor formlarda açılan kutu ile burdan kişileri bulabilirim ancak firmaların ayrı bilgileri öğrencilerin ayrı bilgileri olan birbirinden çok farklı alanlar içeren tablolarım var hazırda b unları birleştirmek işime gelmiyor gibi gib ufak ufak sorular beynimi yiyiyor imdatttt :)