Zyxel Modem Ethernet Işığı Sarı İse

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba arkadaşlar. Zyxel modem kurulum deneyimi olanlar aşağıdaki sorunuma yardımcı olabilirlerse memnun olurum. Daha önce başka bir bilgisayarda çalıaşn Zyxel Prestige P661-HW-61 modemi ADSL hattıma bağlamak istiyorum. 4 ışıktan 3 ü yeşil yanıyor, Ethernet ışığı sarı yanıyor. Bundan dolayı mı bilmiyorum; modemin kendi içindeki kurulumunda tüm diagnostic'leri geçiyor ama Default Ping Gateway ise Fail (kırmızı) oluyor. Modemin ne sorunu olabilir acaba ?

Son düzenleme:

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2029
Başka bir bilgisayarda iken BAŞKA bir adsl internet hesabına bağlı idiyse , bildiğim kadarı ile telekoma ulaşan bağlantı numarası modemde de aynı olmalı . Yine internete bağlanabilir ama veri alıp vermeyecektir.
Bendeki modem prestige 630 ve uzun bir uğraştan sonra sorunun bu olduğunu anlamıştık .
Eğer sorunu doğru anlıyorsam , bu anlamda konfigürasyonu bir daha gözden geçirmeniz iyi olabilir

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Sayın cems ilginize teşekkür ederim. Modem reset'ledim ve yeni bağlantı numaralarını girdim. Ancak ethernet kablosu bağlantısının neden sarı yandığını anlayamıyorum. Yani bilgisayar bağlantıyı hissediyor ama ışık yeşil değil. Bunu bir çözebilsem herhalde sorun hal olacak.