Tek ortak kriter ile birden fazla sayfadan Çoketopla ile verileri toplatmak

aktarmamd

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Exel 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22.07.2025
Üstadlar Merhaba,

İki durum hakkında yardım lazım,

1- elimde 2 farklı işlem verilerini içeren sheetler var bu iki sheette ortak ana krite Depo ID numaraları, ben bu depo ID lerden yola çıkarak iki sayfa içerisinde de çoketopla ile toplama işlemi yapmak yani alım yapılan kişi ve nereden alım yaptığını biliyorum, başka bir sayfada ne kadar alım yapması da var kriterleri karşılaştırarak alınandan-esasında alınması gerekeni bulmak.
2- Etopla ile tek formül dizesinde birden çok sütunu toplatıyorum ama ÇOKETOPLA ile tek dizide birden çok sütunu nasıl taoplatabilirim?

Örnek datayı ek te bırakıyorum, destek olanlara şimdiden teşekkürler..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2015 turkish
Üstadlar Merhaba,

İki durum hakkında yardım lazım,

1- elimde 2 farklı işlem verilerini içeren sheetler var bu iki sheette ortak ana krite Depo ID numaraları, ben bu depo ID lerden yola çıkarak iki sayfa içerisinde de çoketopla ile toplama işlemi yapmak yani alım yapılan kişi ve nereden alım yaptığını biliyorum, başka bir sayfada ne kadar alım yapması da var kriterleri karşılaştırarak alınandan-esasında alınması gerekeni bulmak.
2- Etopla ile tek formül dizesinde birden çok sütunu toplatıyorum ama ÇOKETOPLA ile tek dizide birden çok sütunu nasıl taoplatabilirim?

Örnek datayı ek te bırakıyorum, destek olanlara şimdiden teşekkürler..
Merhaba

Dosyayı goremıyorum ama bu tarz bırsey kullanabılırsın

=ÇOKETOPLA(A:A;B:B;C1;E:E;F1)+ÇOKETOPLA(A:A;B:B;C1;E:E;F1)+ÇOKETOPLA(A:A;B:B;C1;E:E;F1)

aktarmamd

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Exel 2016
22.07.2025
Merhaba

Dosyayı goremıyorum ama bu tarz bırsey kullanabılırsın

=ÇOKETOPLA(A:A;B:B;C1;E:E;F1)+ÇOKETOPLA(A:A;B:B;C1;E:E;F1)+ÇOKETOPLA(A:A;B:B;C1;E:E;F1)
İlgin için teşekkür ama çokta istediğimi karşılayamaz gibi..

Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
Eki incelersiniz...
(Yanlış yorumluyor da olabilirim)

Not : Excel versiyonunuzun Excel 2021 / 2024 / 365 olabileceği varsayımıyla
hem Excel2021 işlevleriyle
hem de daha eski versiyonlar için Standart işlevlerle çözümler verildi...

aktarmamd

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Exel 2016
22.07.2025
Eki incelersiniz...
(Yanlış yorumluyor da olabilirim)

Not : Excel versiyonunuzun Excel 2021 / 2024 / 365 olabileceği varsayımıyla
hem Excel2021 işlevleriyle
hem de daha eski versiyonlar için Standart işlevlerle çözümler verildi...
Selamlar,

Çözümünü inceledim, öncelikle eline sağlık yorumun nokta atışı.... ve benim iletmediğim birkaç dinamik parametre dışında tam istediğimi veriyor.. Sağolasın.

Mevcut rapora;
- Alım yapılacak sayıyı K sütunudan toplatarak çekiyoruz ama birde aynı sheetin S sütununda kabulsüz adı altında alınan var bunuda sütun K+ sütun S gibi hedefe nasıl koyabiliriz?

Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
sütun K+ sütun S
Bir öncekinde sadece Sütun K toplamı hesaplanmıştı.
Doğru anlıyorsam, şimdi Sütun K Toplamı ile Sütun S toplamının Toplamı isteniyor. Yani Toplam(Σ Sütun K + Σ Sütun S)

Eğer istenilen anladığım gibiyse, eki inceleyiniz... İnşallah yanlış yorumlamamışımdır.