dosya kaybetme

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft OFFİCE Ev ve İş 2019 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-03-2025
merhaba sayın hocalarım, bir arkadaşımın sorusunu iletiyorum

Dosyayı keydederken başka dosyanın üzerine aynı isimle kaydettim. diğer dosya kayboldu.
geri getirebilir miyiz
2 gün önce oldu bu

muhasebeciyiz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016
64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-12-2027
Bildiğim kadarıyla normal ofis programlarında kaydedip kapatınca son haliyle kaydolur ve değişiklikleri açtığınızda göremezsiniz ve eski haline getiremezsiniz.

windows da sistem geri yükleme alanından sistemi geriye alarak kurtarmaya çalış.

Kendim tüm excel dosyalarımı yada ofis uzantılı dosyaları one drive da tutuyorum. One drive üzerinde dosyaların sürüm geçmişlerini kontrol edebiliyorsun. Yani çalıştığın dosya üzerinde bütün kaydetmeleri kayıt altına alıyor.

EĞER çalıştığınız dosya, en az, Excel'in belirli aralıklarla dosyayı kaydedeceği bir süre kadar açık kaldıysa, son değişikliklerden önceki durumları bazen
C:\Users\....(buraya Kullanıcı Adını yazın)\AppData\Roaming\Microsoft\Excel
adresine kaydeder.

Bu adrese bakın. Dosyanızı görürseniz, klasörü açın ve en eski kaydedileni seçin. İlk hali değildir, ama yine de ilk haline gelmek için çok fazla uğraşmazsınız.

Not : EĞER, dosya gezgininde AppData göremiyorsanız gizli demektir. Bu durumda, Dosya gezgininde üst menülerden Görünüm seçin. Alt menülerden de Gizle/Göster kısmında, Gizli Öğeler kutucuğunu işaretleyin. AppData görünür olacaktır.