1 kuruş altı hatalar, formülde sayfa adlarını hücre ile ilişkilendirme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
formülde sayfa adlarını hücre ile ilişkilendirme

ekteki dosyada I1 hücresindeki formüldeki TOPLAM sayfa adını Y1 hücresine eşitlemek istiyorum.

not: ofis 2007 kullanıyorum. Dosyayı eski excel sürümünde kaydettim

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Koşullu biçimlendirmede herhangi bir hata yok gözükmüyor,

=YUVARLA(L1;2)<>YUVARLA(K1;2)

Formülü ile kuruşları eşitlemişsiniz..

Hata nerde var anlayamadım daha detaylı açıklarmısınız..

.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
koşullu biçimlendirmede hata yokmuş. Ben 1 kuruştan daha büyük bir hata yaptığımı sonradan fark ettim onun için koşullu biçimlendirme uyarı vermiş.

şimdi tek sorunum formüldeki sayfa adını hücreye eşitlemek.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
ekteki dosyada I1 hücresindeki formüldeki TOPLAM sayfa adını Y1 hücresine eşitlemek istiyorum.

not: ofis 2007 kullanıyorum. Dosyayı eski excel sürümünde kaydettim
formüldeki sayfa adını hücreye nasıl eşitleyebileceğim konusunu hala çözemedim. Bir fikri olan var mı ?

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
formüldeki sayfa adını hücreye nasıl eşitleyebileceğim konusunu hala çözemedim. Bir fikri olan var mı ?
Sayfa adını hücreye eşitlemeden kastınız nedir? Soruyu açarmısınız. Eğer formülün başvuracağı sayfa adını hücreden almaktan bahsediyorsanız dolaylı fonksiyonu ile yapabilirsiniz. Yalnız bu başvuru aynı çalışma kitabının içinde olmalıdır. Kapalı dosyalarda dolaylı fonskiyonu çalışmaz.

.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
Evet sayfa adını hücreden almaktan bahsediyorum. Dosya açılınca çalışması yeterli
Dolaylı formülü ile nasıl yapabilirim

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Evet sayfa adını hücreden almaktan bahsediyorum. Dosya açılınca çalışması yeterli
Dolaylı formülü ile nasıl yapabilirim
Sayın osmancig,

Hiçbir açıklama olmadan cevap vermemi bekliyorsunuz, dosyaya göre tahmini bir formül yazacağım. Bu şekilde olmayacak diyeceksiniz. Lütfen bunları gözönünde bulundururak açıklama yapınız.

Hangi hücreden verinin ne kadarı alınacak, örnek olarak aşağıdaki formülde 4 klasör içinde bulunan bir excel çalışması mevcut. Sadece GÜNLÜK YAPILACAK İŞLER.xlsm kısmınımı hücreden alacaksınız yada ne kadarını hangi hücreden alacaksınız ?

=DÜŞEYARA(E1;'C:\C\D\GENEL DOSYALAR\[GÜNLÜK YAPILACAK İŞLER.xlsm]mal listesi'!$C$2:$E$3000;3;0)

.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
doğru açıklama olmadan soru sorduğum için özür dilerim

ekteki excel dosyasındaki I1 hücresindeki formül G6 hücresine yazdığım rakamı C:\C\D\GENEL DOSYALAR\[STOK TAKİP.xlsm dosyasına doğru girip girmediğimi anlamak için yapılmıştırn. Aynı zamanda koşullu biçimlendirme ile de desteklenmiştir

Ancak C:\C\D\GENEL DOSYALAR\[STOK TAKİP.xlsm dosyası 32 sayfadan oluşmaktadır. Benim zaman zaman bu formülün başka bir sayfaya bakmasını sağlamam gerekmektedir. =+DÜŞEYARA(E1;'C:\C\D\GENEL DOSYALAR\[STOK TAKİP.xlsm]TOPLAM'!$C$2:$F$3000;4;0) formüldeki sayfa adı olan TOPLAM sayfa isminin diğer 31 sayfaya da daha kolay formül ile ulaşabilmem için bir hücreye eşitlenmesi çok işimi görecektir.

not: çalışırken bu formülün yapıldığı dosya ile Stok Takip.xlsm dosyasını aynı anda açıp çalışıyorum.

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Kod:
=DÜŞEYARA(E1;DOLAYLI("'C:\C\D\GENEL DOSYALAR\[STOK TAKİP.xlsm]"&$Y$1&"'!$C$2:$F$3000");4;0)
Bu şekilde deneyiniz..

.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
formül çalıştı.Çok teşekkür ederim.
Hedef dosyası kapalı olan formülde de sayfa adını hücreye eşitleyerek çalıştırabilirsek diğer işlerimde de kullanırım. O şekilde bir formül yapmak mümkün mü ?

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
formül çalıştı.Çok teşekkür ederim.
Hedef dosyası kapalı olan formülde de sayfa adını hücreye eşitleyerek çalıştırabilirsek diğer işlerimde de kullanırım. O şekilde bir formül yapmak mümkün mü ?
Bunu formül ile yapamazsınız. Makro kullanmanız gerekir.

Linki inceleyiniz..

ADO-DAO-Kapalı Dosya Uygulamaları,

Dilerseniz Makro-VBA bölümüne yeni konu açarak soruyu sorunuz.

.