1'den fazla eğer kullanma

Excel Vers. ve Dili
office 2003
arkadaşlar gönderdiğim dosyanın içinde eğer kullanılarak istenilen satırlara ulaşıldı yanlız bu tek koşulla yapıldı bunu birden fazla koşullla nasıl yapabiliriz.örneğin hem marka hem tarih aralığı veyada hem marka hem referans no veyada hem marka hem tarih bu şartlar 3 tane de olabilir mesela marka-referans no-tarih şeklinde.yardımcı olursanız sevinirim. BU DOSYADAKİ TEK EĞER İŞLEMİ MUYGUN TARAFINDAN YAPILDI VE O MANTIK BANA KOLAY GİBİ GELDİ SİZLERDE O ŞEKİLDE YAPARSANIZ SEVİNİRİM .YANLIZ BEN EXCELE YENİ BAŞLADIM UYGULADIĞINIZ KODLARIDA AÇIKLARSANIZ İİİ OLUR.ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2025
hangi dosya? dosyanızı göremedim? örnek bir dosya koyarsanız bu bilgi okyanusunda çözüme giden geçidi gösteren rehberleri bulmakta zorlanmazsınız ....

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Eklenmİyor

Yaaa ArkadaŞlar Dosya Neden Eklenmez Upload Yaptim Ben Dosyayi

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Dosya Burda

ArkadaŞlar Bİr Daha Ekleyecem İnŞallah Olur...

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Sonunda

Buyrunn ArkdaŞlar İŞte Dosya Bu Yardimlarinizi Beklİyorum

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Syn Alibulut;
Öncelikle forum kurallarını okumanızı öneririm.
İyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003
özür

özür dilerim istemeden bir kusurmu işledim farkında değilim.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
teşekkürler

bu arada çok teşekkür ederim yanlız formülleri nasıl kullandığın hakkında bilgi verirsen çok sevinirim tekrardan saol bence tüm arkadaşların arşivinde olması gereken bir dosya....

Excel Vers. ve Dili
office 2003
yeni hücre için eğer

Syn muygun gönderdiğiniz dosyaya bir ekleme yaptım bu hücre teklif veren hücresi sizin formüllerinize bakarak da süz sayfasında teklif veren kişiyi süzmeye çalıştım fakat olmadı ilgilenirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler....

kendi dosyamı ekte gönderiyorum

Excel Vers. ve Dili
office 2003
yeni hücre için eğer

Syn muygun gönderdiğiniz dosyaya bir ekleme yaptım bu hücre teklif veren hücresi sizin formüllerinize bakarak da süz sayfasında teklif veren kişiyi süzmeye çalıştım fakat olmadı ilgilenirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler....

kendi dosyamı ekte gönderiyorum

Excel Vers. ve Dili
office 2003
pardon

özür dilerim 2 defa attım gelmedi bu sefer sıkıştırıp atıyorum umarım gelir

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Dosyanızda gerekli düzeltmeyi yaptım. İnceleyin.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
teşekkür

saolun hocam bu çok işime yarayacak ben nerde hata yapmışım yani sizin dosyayıda inceledim ama bana birebir gibi geldi beni aydınlatırsanız sevinirim.....

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba.
İlave ettiğniz tabloda veri sayfasında N3 hücresindeki formülü aşağı doğru kopyalayın.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
diğer sayfalar

hocam peki gönderdiğiniz örneği diğer sayfalarda da kullanabilirmiyim yani kitap1 süz sayfasındaki formülleri kitap1 süz2 sayfasında da kullansam geçerli olurmu.şimdiden teşekkürler

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Bu tablodaki mantık;
süz sayfasındaki tercihleri veri sayfasında mukayese ederek uyanların sırasını belirlemek. Bundan sonrada süz sayfasına belirlenen verileri almak.
Dolayısıyla farklı bir sayfa daha oluşturacaksanız veri sayfasındaki K,L,M,N,O sütunlarından birer daha oluşturmanız ve oluşturduğunuz sütunların 2. satırındaki hücre adreslerini yeni oluşturduğunuz sayfaya göre düzenlemeniz gerekir.
Not: zaten bu tablo veri sayfanızı istediğiniz şekilde süzebilir.yada süzme seçenekleri artırılabilirsiniz. Aynı veri tabanını kullanacaksanız 2. bir süz sayfasına neden gerek duydunuz?

Excel Vers. ve Dili
office 2003
çünkü

hocam çünkü her kişinin ismine göre benim burda tablo çıkartmam gerekiyor mesela teklif veren adını yavuz kavak seçtiğimde onun bilgileri ve ona göre grafiğini oluşturcam.o yüzden sayfalara dağıtmak zorundayım.yavuz kavakın grafiğini aldıktan sonra murat beklerin grafiğini seçersem yavuz kavakın grafiğindede değişiklik olur ben bunu engellemek için her teklif vereni ayrı sayfada değerlendirmek gerektiği düşüncesindeyim.exceli tam bilmediğim için başka bir seçenek aklıma gelmedi.sizin bana verebileceğiniz bir fikir varsa onu deneyelim hocam sonuçta excel konusunda bizlerden daha bilgilisiniz.şimdiden teşekkürler

Not: hocam ayrıca grafik hakkında da bir konu açtım bu ikisi birbiriyle alakalı konular

saygılar....

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
hocam çünkü her kişinin ismine göre benim burda tablo çıkartmam gerekiyor mesela teklif veren adını yavuz kavak seçtiğimde onun bilgileri ve ona göre grafiğini oluşturcam.o yüzden sayfalara dağıtmak zorundayım.yavuz kavakın grafiğini aldıktan sonra murat beklerin grafiğini seçersem yavuz kavakın grafiğindede değişiklik olur ben bunu engellemek için her teklif vereni ayrı sayfada değerlendirmek gerektiği düşüncesindeyim.exceli tam bilmediğim için başka bir seçenek aklıma gelmedi.sizin bana verebileceğiniz bir fikir varsa onu deneyelim hocam sonuçta excel konusunda bizlerden daha bilgilisiniz.şimdiden teşekkürler

Not: hocam ayrıca grafik hakkında da bir konu açtım bu ikisi birbiriyle alakalı konular

saygılar....

Her kişiye ait verileri ayrı sayfalarda izleyecekseniz. Aşağıdaki linkte yer alan dosyaları inceleyin.

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=20271