Soru 2 çalışma sayfasında ki verileri, eşleyerek 1 sayfa da birleştirme

Excel Vers. ve Dili
2016
Merhaba değerli forum üyeleri.

Forum da ve excel de yeniyim.

Konu başlığında belirttiğim gibi. Elimde 2 adet çalışma sayfası var ve bu sayfaların içinde ki verileri eşleştirip aynı olan verileri yeni bir sayfada toplamak istiyorum ve mümkün ise aynı olmayan verileri de yeni 2. Bir sayfa da toplaya bilirsem çok güzel olur.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

excel41

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
örnek dosya koyabilirmiyiz ?

Onur040709

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
microsoft office professional plus 2010 / Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-11-2024
Arkadaşlar iyi akşamlar. Benim çalıştığım kurumda yaklaşık 5.000 kalem malzeme ile yaklaşık 1300 adet seri numarasını takip ediyorum. Bu malzemeler devamlı yer değiştirdiğinden takibi zor yapılabilmektedir. Kısaca ekte gönderdiğim ZİMMET TASLAK xls. doysanının Zimmet sayfasında bulunan H2 hücresine (sarı renkli hücre) liste sayfasındaki 2 satırındaki herhangi bir isim yazdığımda o ismin altındaki dolu olan (1 ve büyük) hücreler zimmet sayfasının ilgili yerlerine gelsin, malzemenin seri numarası veya numaraları var ise seri sayfasının H sütünundan seri numaralarını alarak seri numarası bölümünde birleştirsin. Yani bir personelde bir stok numarasından iki ve daha fazla seri numaralı malzeme var ise seri numaralarını tek hücrede birleştirsin.

Ekli dosyalar