2 listeyi birbiriyle senkronlamak

Excel Vers. ve Dili
2003,ingilizce
Sorum baslikta yazan durumun nasil gerceklestirilebilecegi ile ilgili. Örnek dosyayi ek bölümüne yerlestirdim.

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
dosyanız ektedir.

Excel Vers. ve Dili
2003,ingilizce
Sayin brain emeginiz icin sagolun; ancak istedigim maalesef tam olarak bu degildi.
1. listeden sectigim deger 2. listede görünüyor. ancak 2. listeden secim yapamiyorum. yani sadece 1. listeden yaptigim secim 2. ye aktariliyor bu örnekte.
Benim sordugumise karsilikli senkronun nasil saglanabilecegi idi; yani degeri her iki kutudan da degistirebilmeliyim. ve birinden degistirdigimde digerinde de görünsün

Excel Vers. ve Dili
2003,ingilizce
Sayfaya koydugunuz ComboBox larla bunu gerceklestirmek mümkün , ancak sag tiklayip edit e tiklamadikca degistiremiyorum yazilani. mausla tiklayip normal bir kutucuk gibi kullanmamin imkani yok mu ?

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
çalışma kitabı açıldığında makroları etkinleştir butonuna bastınız değil mi? sheet1 sayfasının sol tarafında yeni oluşturduğum ikinci seçenek adlı bölümde bu istediğiniz şey zaten yapılabiliyor, normal mouse ile tıklayıp işlemi gerçekleştirebilirsiniz,

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
araç çubuklarınızdan birisi olan , "control toolbox" araç çubuğu ekranınızda görünüyormu diye kontrol edin ve bu araç çubuğunun en başında bulunan "design mode" (cetvel kalem işareti olan butonuna basılmadığından emin olun

Excel Vers. ve Dili
2003,ingilizce
sayin brain ve yurttasa cevaplari icin cok cok tesekkür ediyorum. elinize emeginize, zekaniza saglik!