5değişkenli tablonun 3değişkenine göre özet tablo oluşturma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 / Türkçe
Merhabalar,

Öncelikle yardım edecek herkese şimdiden çok teşekkürler.

Ekteki örnek dosyada 5sütündan oluşan bir tablo var. Ürünün markası, modeli, satış tarihi, satış adedi ve fiyatı.

İhtiyacım olan şey ise B49:E66 arasına boş olarak koyduğum tablonun, elle girilen yukarıdaki değerlere göre, otomatik olarak doldurulması.

Tekrar teşekkürler,

Saygılar sevgiler...

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Belirlediğiniz alana yukardaki tablolardan neleri getirmek istiyorsunuz.Mümkünse örnek dosya üzerinde manuel olarak birkaç giriş yaparak açıklarmısınız..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 / Türkçe
Örnek veriyi elle girerek dosyayı tekrar ekledim.

Görüldüğü gibi tabloya ürünün markasını, modelini ve üssteki bilgilere göre toplam kaç tane satıldığı getirilecek. Bu özet liste oluşturulurken alfabetik sıralama yapılacak örneğin;

Canon - Ixus 70 - 3
Canon - Ixus 75 - 1
Canon - Powershot A560 - 1
Canon - Powershot SX100 - 2
Fujifilm - xxxx - 3
Fujifilm - yyy - 2
Kodak - aaa - 1
Sony - bb - 2

Saygılar sevgiler...

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Dosyanız ektedir..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 / Türkçe
Merhaba,
Dosyanız ektedir..
Gerçekten çok teşekkür ederim ilginiz için ancak tam olarak ihtiyacım olan şey olmamış.

İlk olarak, otomatik oluşturulan listede alfabetik bir sıra izlenmemiş. Sizin gönderdiğiniz dosyadaki Sayfa1'e göre yukardan aşağı sırada oluşturulmuş Sayfa2'deki tablonun içeriği.

İkinci olarak da liste sürekli kendi kendine güncellenmiyor. Yani ben sizin gönderdiğiniz dosyadaki Sayfa1'de bir veri eklediğimde veya değiştirdiğimde Sayfa2'deki tablo otomatik olarak değişmiyor ancak benim buna ihtiyacım olacak.

Kusura bakmayın kafanızı şişiriyorum ancak istediğim şey tam olarak formüllerle yapılamayacak, yada makro ile çok daha rahat yapılabilecek birşeyse konuyu ilgili diğer foruma açabilirim. Siz daha iyi biliyorsunuzdur ben emin olamadım buraya açtım.

Çok yardımcı olamayacağım ama örneği iyi incelerseniz yapabilirsiniz...
http://www.excel.web.tr/showthread.p...0&goto=newpost
Teşekkür ederim ancak o başlığı zaten daha önce incelemiştim ancak ihtiyacım olan şey daha farklı malesef.

Saygılar sevgiler...

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Örnek veriyi elle girerek dosyayı tekrar ekledim.

Görüldüğü gibi tabloya ürünün markasını, modelini ve üssteki bilgilere göre toplam kaç tane satıldığı getirilecek. Bu özet liste oluşturulurken alfabetik sıralama yapılacak örneğin;

Canon - Ixus 70 - 3
Canon - Ixus 75 - 1
Canon - Powershot A560 - 1
Canon - Powershot SX100 - 2
Fujifilm - xxxx - 3
Fujifilm - yyy - 2
Kodak - aaa - 1
Sony - bb - 2

Saygılar sevgiler...
PivotTable - Özet Tablo ile yapılmış dosyanız ekte.

Konu için Forumun Excel Dersanesi'ne bakın.

.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
İlk olarak, otomatik oluşturulan listede alfabetik bir sıra izlenmemiş. Sizin gönderdiğiniz dosyadaki Sayfa1'e göre yukardan aşağı sırada oluşturulmuş Sayfa2'deki tablonun içeriği.

İkinci olarak da liste sürekli kendi kendine güncellenmiyor. Yani ben sizin gönderdiğiniz dosyadaki Sayfa1'de bir veri eklediğimde veya değiştirdiğimde Sayfa2'deki tablo otomatik olarak değişmiyor ancak benim buna ihtiyacım olacak.
Merhaba,

Örnek dosyayı inceleyiniz..

Son düzenleme: