ACCDB Dosyası Oluşturma veya Editleme

ASMET67

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Ben de, kaydedebiliriz demek istemiştim. Tabii, örnek dosyaları görmek gerekir.... (Eğer vakit alan birşeyse, ücretli olarak destek verebilirim.)

.
Haluk hocam ne kadar vaktinizi alır bilmiyorum. Bu konuda bir şey diyemem bunu sizin bana bildirmenizi rica ederim.
Ben yine de sitedeki örnek dosyanız üzerinden örnek verilerini başka bir excele taşıyıp kapalı 2. excell oluşturdum klasöre kaydettim.
2. örnek exceli sorgulayıp accese sorguyu kayıt eden bir örnek kod paylaşabilirseniz ben kendime uyarlamaya çalışırım.

Benim örnek dosylarım 8 tane ve herbiri 100 mb 1 milyon satır. Bunları tek bir accese toplayıp sorgulama işlemlerini buran ilerleyeceğim ayrı bir çalışmada kullanmam lazım.

Ekli dosyalar

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Ekli "rar" dosyasını açın, içindeki bütün dosyalar aynı klasörde olsun.

"ASMET.xlsm" dosyasındaki kod, "kapalıExcel.xlsm" dosyasında "AnaVeri" isimli sayfadaki verileri "MyDb.mdb" dosyasında "MyTable" isimli tabloya aktarır.

.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

ASMET67

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Ekli "rar" dosyasını açın, içindeki bütün dosyalar aynı klasörde olsun.

"ASMET.xlsm" dosyasındaki kod, "kapalıExcel.xlsm" dosyasındaki verileri "MyDb.mdb" dosyasında "AnaVeri" isimli tabloya aktarır.

.
Dosya açılışta şifre istiyor.
Çok teşekkür ederim. Destleriniz için.

ASMET67

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Sayın Haluk,

Office 365 Ev Ekstra sürümü kullanıyorum. C:\TestFolder klasöründe MyDb.mdb uzantılı dosya oluştu. Daha sonra mdb uzantısını accdb' çevirdiğimde, dosya verili olarak sorunsuz açıldı.

Size ve Zeki Gürsoy'a katkı ve paylaşımınız için teşekkürler.
Örnek excel dosyasın da acces oluştururken accesse ID kolonu ekleyip bunu Primary key atayıp otomatik sayı nasıl yapabilirim.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
ADOX konusunu araştırın....

.