Acces İkincil Anahtar Nasıl Yapılır?

Excel Vers. ve Dili
2019 Pro Plus
Elimde 3 adet yaptığım tablo var. Bildiğim kadarıyla ana tablo dışındakilerin birincil anahtarları ana tablo da ikincil anahtar oluyor. İkincil anahtar nasıl oluşturabilirim?

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Veritabanı sistemlerinde bir tabloda birden fazla birincil anahtar olmaz. Foreign key adında bir terim vardır; o da ana tablonun primary key ile alt tablonun foreign key arasında iki tablo ilişkilendirilir.

Excel Vers. ve Dili
2019 Pro Plus
Veritabanı sistemlerinde bir tabloda birden fazla birincil anahtar olmaz. Foreign key adında bir terim vardır; o da ana tablonun primary key ile alt tablonun foreign key arasında iki tablo ilişkilendirilir.
Evet tam olarak foregin key demek istemiştim. Bunu nasıl ilişkilendirme yapacağımı yabancı kaynaklardan pek anlamadım. Forumda da vardı fakat konu mesajları şifrelenmiş gibi gözüküyordu pek bir şey anlamadım.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Veri tutarlılığı kurallarına uyduğunuz sürece tabloları ilişkilendirmek zorunda değilsiniz; piyasadaki muhasebe programlarından biliyorum. Şahsen ben de onlarla aynı fikirdeyim.

.

Excel Vers. ve Dili
2019 Pro Plus
Veri tutarlılığı kurallarına uyduğunuz sürece tabloları ilişkilendirmek zorunda değilsiniz; piyasadaki muhasebe programlarından biliyorum. Şahsen ben de onlarla aynı fikirdeyim.

.
Veri tabanı dersim için hocam istemişti. Bunun için yapmam gerekiyor.