access te yürüyen bakiye

Excel Vers. ve Dili
excell2003 türkçe
Ben şöyle çözdüm

sayın forum arkadaşları öncelikle iyi bayramlar diliyorum,

Bu bahsi geçen yürüyen bakiye mevzusuna son bir soru?

yürüyen bakiye hesaplamayı [ID] otomatik sayı alanına göre yapıyor
fakat Firmayı süzgeç baz aldığımız zaman [ID] no örneğin 380 ise ve 380 no nun karşılığındaki hesaplatılmış bakiye de 138.000,00YTL ise sizin 0 noktasından başlatmanız gereken firmanın hesabı direkt olarak 138.000,00YTL den başlıyor.
her firma için ayrı bir depo mu açılır, yada [ID] sorununa bir çözüm mü bulunur?
galiba bu işi rapordaki guruplandırma ve sütun geçerlitoplam özelliğinden çözümlemekten başka çare varsa lütfen yanıtınızı bekliyorum.
Bu sorunu aşmak için ekstre ile ilgili bir tablo daha hazırladım. Bir ekleme sorgusu yaptım,ekleme sorgusu,müşteri kodu parametresi ile cari hareketten ekstre bilgilerini süzüp, yeni hazırladığım tabloya ekliyor, bu tablodan da başka bir sorguyla, XORİONUN verdiği ID referanslı yürüyen toplam formülünü kullanarak, hiç problemsiz o carinin doğru ekstresini aldım.
Basicten gönderdiğim kodlarla, yeni tabloya ekleme sorgusuyla eklediğim süzme bilgileri, her yeni ekstre için otomatik olarak silip yeniden doldurdum böylece yeni bir tablo hamallığı daha olmuyor. Yeni tablo sadece ekstre ile ilgili bilgilerle dolup, o ekstreden çıkılldığındada otomatik olarak içindeki bilgiler siliniyor.