Access'den Excel'e veri aktarma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sevgili forum üyeleri.Forumda yaptığım bazı araştırmalar sonucunda anaformdaki bilgileri excele aktarabiliyorum.Fakat benim ana formumun altında ona bağlı bir alt forum daha var.Ondaki bilgileri excele atamadım.Örneğim ekte. Bu konuda uzman arkadaşlar yardım edebilirlerse çok sevinirim. :dusun:

Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Böylemi istiyorsunuz alt formunuz sorgu yaptım formada bir olay yordamsız bir buton ekledim butonun olay yordamını tıkladıgında yaptım visualbasic kodunada alttaki kodu yapıştırdım

Private Sub Komut20_Click()
On Error GoTo Err_Komut20_Click
On Error GoTo Err_aktar
Dim Klasor As String
Klasor = CurrentProject.Path & "\SİPARİŞ.xls"
If MsgBox("Verileri Excele aktarmak istiyor musunuz? ", 36, "SİPARİŞ.xls'e aktarılacak") = 6 Then
DoCmd.TransferSpreadsheet acExport, 8, "Siparis_AltTablo Sorgu", Klasor, True, ""
MsgBox "Verilerin Desktop'a Aktarma İşlemi Tamamlandı", 0, "VERİ AKTARIMI"
Exit_aktar:
Exit Sub
Err_aktar:
MsgBox Error$
Resume Exit_aktar
End If
Exit_Komut20_Click:
Exit Sub
Err_Komut20_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_Komut20_Click
End Sub

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sayın Simendifer ilginiz için teşekkürler.Yalnız benim tam istediğim şey olmamış.
Alt formda sorgu oluşturup excel dosyası yaratılıyor sizin örneğiniz.Benim istediğim ise hem ana formdaki bilgiler hemde altformdaki bilgilerin birlikte excele atılması.
Biraz araştırmadan sonra alt forum için şöyle bir komut satırıbuldum

MyObject.Sheets("Siparis").Range("B7").Value = Me!Siparis_AltTablo!Muhasebekodu

Bu komut yalnız sadece altforumdaki bir satırı getiriyor 2nci satırı ekletemiyorum.Bu konuda biraz daha yardıma ihtiyacım var:yardim:

Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek birileri varmı ?

Teşekkürler.

İstedİĞİnİz Bu Mu? Tam Anlamadim Ama
Bakarsaniz Yardimci Olmaya ÇaliŞirim
Verİ Aktar A Basip SİparİŞ Dosyasini AÇin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sayın gokhankocabas ilginiz için teşekkür ederim.Valla ne yalan söylüyeyim yapmış olduğunuz işlem tam istediğim gibi olmuş fakaaaat ben bunu nasıl yaptığınızı anlayamadım. :( Rica etsem bu işin mantığını kısaca anlatırmısınız. İnanın harıl harıl hala bu işi nasıl yaptığınızı çözmeye çalışıyorum.:confused:

Teşekkürler.

Sayın Jeday,
İlk önce sorgu hazırladım. daha doğrusu sizin hazırlamış olduğunuz sorguya da ekledim ve sipariş no ile ilişki kurdum.Sorguyu incelerseniz sanırım anlrsınız. Daha sonra formda sipariş no ile sorguya kriter belirledim.
bu sorguyu excele aktardım. ve excel tablosunda yeni bir sayfa olşturdum. bu sayfayı istediğiniz şekli verdim. excel tablosuna bakarsanız gizlenmiş bir sayfa bulursunuz. bu gizlenmiş sayfaya access verileri aktarıyor. yeni oluşturduğum sayfaya da bu sayfadan formüllerle aktarım yaptım. anlattıklarıma göre incelerseniz sanırım mantığını anlayabilirsiniz.
iyi çalışmalar.
Bu arada sayın modalı ve gülsüm hanım başta olmak üzere forumdaki diğer arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Yapabildiğim herşey Onların sayesinde ...

Excel Vers. ve Dili
office 2010
Sayın Gokhankocabas emeğinize sağlık çok teşekkürler. benim bir sorum olacak.
Verileri excele aktardıktan sonra excelde farklı satırdaki tanımlı formül aktarılan verilerle ilişkili ise direk formülü görmüyor. sanırım excelle alakalı bir durum fakat sorunu çözemiyorum. yardımcı olabilir misiniz?