ACCESS'TE DLOOKUP HAKKINDA

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ahmetyurtkan,

Lütfen soru sorarken, net olarak ne istediğinizi baştan doğru olarak sorun. DLookUp başlığı altında excel tabanlı bir çizimden rapor yazdırma konusuna atladık. Bunun için en baştan ne istediğinizi açık bir şekilde sorun ve bir ÖRNEK EKLEYİN.

Soru sormadan da önce sitede daha önce sorulmuş ve cevaplandırılmış başlıkları inceleyin.

Forumun en üst yerinde kırmızıya boyanmış ARA düğümesi var. Lütfen onu kullanın. Bu sizin hem access de gelişmenizi sağlar, hemde daha çok örnekle karşılaşır ve aklınıza belki hiç gelmiyen çözümlere ulaşırsınız. :| :|

arkadaşım dlookup ne demek bir forma tablodan yer belirtilerek bilgi alımı demek..sorguda yapılabilir diye düşündüm.neden böyle gereksiz cevaplar yazıyosunki biliyorsan yazarsın ve linkini belirtirsin sitede aradım ama aradığımı bulamadım ..aramanında nasıl yapılacağını gayet iyi biliyorum...tabi bunu anlayabiliyorsan..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Mrb :hey:
Uzun zamandır işlerimin yoğunluğundan forumu takip edemiyorum ama Sayın modalının da bu sözleri hiçmi hiç hakmediğini biliyorum, bütün Ahmetlermi böyle yaaa :eek:

Ayrıca sorunuzun cevabı o kadar basit ki;

Sayın modalının yukarda tablo adı (TableName) dediği yerlere sorgu adınzı yazınız ve deneyiniz.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın Jale,

Çok teşekkür ediyorum. :mutlu:

Bazen hiç cevap yazmamayı bile düşünüyorum :(