access'te stok(depo) takip

sayın modalı acces şablonunda işime yarayamayan birsürü bilgi vs. var. o yüzden hoşuma gitmedi. belkide fazla bilgim olmamasından kaynaklanıyordur. sizden beklediğimiz dosyayı gönderirseniz seviniriz. teşekkürler.

Sayın Modalı

sanırım bu konuda sizi çok yorduk ama benim açımdan çok önemli olduğu için bu kadar ısrar ediyorum. Kusurumuza bakmayın. Affedin

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın mehmetosm,

Sorduğum sorulara yine cevap vermemişsiniz.
Yukarıda size sorduğum soruları lütfen cevaplandırınız ki ilerleyebilelim.

İyi çalışmalar :D

Sayın Modalı

sanırım sizi bu konuda çok sıktık ama gerçekten çok önemli ve hayati bir mesele var ortada onun için çok ısrar ediyorum. Kusurumuza bakmayın. Affedin bizi

Sayın Modalı

daha önce yapmış olduğunuz analizler çok doğru ama benim istediğim bu ekteki dosyaya bunu uygulamak. Ben yeni bir firmayım ve tüm depo giriş çıkışlarını yeniden gireceğim. Tüm stoklarım ve hangi gruba ait olduğu liste şeklinde excel de var. Sizden istediğim de o stokları accese aktarmak. Ve depo girişleri depo çıkışları
giriş durumu çıkış durumu ve raporlarda tüm stoklar gruplar halinde gözüksün istiyorum. Daha da açıkçası Depo girişleri bölümünü açtığımda önce grubu seçeceğim seçtikten sonra açılır kutuda o gruba ait stoklar gözükecek bende o isimlerden herhangi birisini seçip diğer ilgili yerlerinide (miktar miad firma teslim alan teslim eden açıklama) doldurup kayıt yapacağım. Aynı şekilde depo çıkışları ve diğerleri de aynı olacak. İnşallah anlatabilmişimdir de sizi daha fazla yormam.

Gerekirse cep numaranızı yada msn niz varsa ordan iletişim kurarak size detaylarını anlatayım.

Çok teşekkür ederim size.

Sayın Modalı

Elinize düştük sizden gelecek iyi haberleri dötr gözle bekliyoruz. Ve inanıyorum ki bu dosyadan çok kişi faydalanacak..

Size minnettarım inanın...!

evet, sayın modalı arkadaş. şu sıralar ya forma girmiyorsunuz, ya da bunca mesajla ilgilenmiyorsunuz. belkide göndereceğiniz proğramı düzenleme ile uğraşıyorsunuz. en azından bir cevap yazın da bizlerde bilelem ne kadar bekleyeceğimizi. kolay gelsin. teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Office 2000-2003
ekte ;

Sayın mehmetosm ;

modalı arkadaşımızın ilk sorunuza göre derlediği çalışma doğrudur. önce ne sorduğunuza dikkat edip daha sonra olmuş yada olmamış diye yorumlamanızı rica ederim..

Depo Gruplandırmasını neye göre yapacağınızı bilemeyeceğim için gruplandırma temel ayarlarını yaptım sizin tek yapmanız gereken hangi grup'da hangi malzeme yada ilaç v.s. olması gerekiyosa o değerleri bağlı bulunması gereken gruba atamak..

sorununuz çözümlenmediyse Sorunuzu net olarak sormanızı rica ederim

Sayın squarez

yapmış olduğunuz çalışmadan dolayı çok teşekkür ediyorum. Depo girişleri kısmına eklediğiniz ilaç ve malzeme varya işte onların yerine ilaç yerine grup
malzeme yerine ise ilaç adı olacak ilaç adı yerine de ilaç adındaki ismin aynısı gelecek yada tüm formda bir ilaç adı yeri olabilir. İnşallah anlatabilmişimdir.

Çok teşekkür ediyorum size.

Excel Vers. ve Dili
Office 2000-2003
Sayın mehmetosm ;

Azçok işinize yaramasına sevindim. Şunu belirtmek istiyorum çalışmanızda gruplandırma yapıp (kendi doğrulandırmanıza göre) o şekilde ek olarak gönderirseniz size yardımcı olucam ama tahmin edersinizki bir çoğumuz çalışıyoruz bazı şeyleri oluşturmak için zaman bulamıyoruz.

Son olarak ;
Bir grup seçildiğinde grup öğelerinden oluşan veriler yani aynı küme elemanlarından biri seçildiğinde (çift tıklatıldığında) o verinin (yani ilaç, malzeme yada herneyse) ilaç adı bölümüne gelmesini ve o ilaç yada malzeme ilaç adı bölümüne geldiğinde aşağısındaki verilere seçilen ilacın bilgilerinin gelmesini mi istiyorsunuz ? bu konuya netlik getirelim bende sorununuzu çözmeye yardımcı olucam.. Siz gruplandırmayı kendinize göre yapıp ekte gönderin her hangibir gruplandırma yapmamı bekleyebilirsiniz ama benim bu bu forumdaki ve diğerlerindeki amacım hem karşılıklı bir emek olması hemde sorunun direkt merkezine gidilerek çözülmesi. yani yap, hazırla ve sor ! (Slogan gibi oldu :D )

Arkadaşlar

Bir türlü anlam veremiyorum yaklaşık adam 2 aydır çırpınıyor ama maalesef basit bir konu için bile yardım gelmedi. Ne yapalım sağlık olsun. Yapacak birşey kalmadı.Bu formun amacı nedir. Birisi bana açıklasın lütfen.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın kaanozk,

Siz herhalde oturup hiç veri tabanı uygulaması hazırlamadınız herhalde. Zaman alıcı bir iş. Bu foruma cevap yazan herkesin de bir işi var herhalde. Bir uygulamaya başladığınız zaman bilgisayara oturup 4-5 saat hiç kalkmamak gerekiyor. Başta bu işin sorusu değişikti. Excel görünümü gibi birşeylerdi. Yardımcı oldum elimden geldiğince. Sonra başka bir uygulamaya ait depo takip programı çıktı, bazı değişiklikler yapılılarak. ancak bu değişiklikler de veri tabanı mantığına uymuyor. oturup yeniden baştan yapılması gerekiyor.

Forumlarda genelde uygulamalarda takıldığınız noktaların cevabını bulabilirsiniz. Tüm uygulamayı hem de istediğiniz gibi ararsanız piyasad bunu yapan çok.

iyi çalışmalar :(

Sayın Modalı

Siz çok doğru söylüyorsunuz. Herşeyin bir bedeli var. Bedelsiz olan hiçbir şeyin kıymeti olmaz. Parayı veren düdüğü çalar.