Access'ten excele PIVOT export hakkinda

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003
Excelde israr etmemin nedeni bütün müdürlerim olsun diger sirket calisanlari olsun %98 excelde calismayi tercih ediyorlar. Bu nedenle onlara sonucu bir sekilde excelde de sunmam gerekli. Ancak bu sonuca gelene kadar tüm islemlerini access üzerinde yapmalari HIZ bakimindan onlara ve bana cok daha arti kazandiracak. Ayrica biliyorum access'te de özet tablo olusturulabiliniyor. Ancak orada da format sorunuyla karsi karsiyayim. Olusturdugum tabloda rakamlarin formatini virgülsüz gösteremiyorum. Detayli calismadim ancak yine deneyecegim. Mesela 3. mesajimdaki dosyada pivot olusturuyorum ancak rakamlarin formatini degistiremiyorum.

Private Sub Form_Load()
Toplam_2007.Value = Format(Toplam_2007.Value, "##,#0")
Toplam_2008.Value = Format(Toplam_2008.Value, "##,#0")
End Sub

bu kod hata veriyor..

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

Konuyu tam anlamamış olabilirim ama istediğiniz şöyle bir şey mi acaba?

MS Access dosyasındaki fonksiyonda End With satırından önce aşağıdaki kırmızı renkli satırları yerleştirip, bir deneyin....

Kod:
   '........
    '.....
    '....
 [B][COLOR=red]   .ActiveSheet.PivotTables("PivotTable1").PivotFields("Sum of Toplam_2007").NumberFormat = "##.#0"
    .ActiveSheet.PivotTables("PivotTable1").PivotFields("Sum of Toplam_2008").NumberFormat = "##.#0"[/COLOR][/B]

End With

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003
Merhaba Haluk Bey aslinda bu da gerekli tesekkürler ancak eger ilk mesajdaki asil problemi halledebilirsek harika olacak. Özellikle 1. , 9. ve 11. mesajlarimda takildigimiz sorunu daha net görebilirsiniz.